Apple bude mať tento rok skutočne veľmi veľa práce. Ako sa ukazuje, predstaví až 5 zariadení, zo série iPhone. Minulý rok to boli len tak pre predstavu iba 3 produkty. Dnes sa môžeme pozrieť na všetky modely, ktoré Jablková spoločnosť v Cupertine chystá v jednom článku. Poďme na to!

3iPhone 12 mini a iPhone 12 (5,4″ a 6,1″)

iPhone 12
Takto bude zozadu vyzerať iPhone 12 a iPhone 12 Pro!

Začnime zariadením, ktoré vás bude asi zaujímať najviac. Na renderoch sa nachádza na ľavej strane a v tomto prípade sú tu prítomné hneď 2 verzie. V prvom rade ide o 5,4″ model a v druhom rade o 6,1″ model. Dnes sa dostali na internet informácie, ktoré hovoria o tom, že práve menší, 5,4″ model ponesie názov iPhone 12 mini.

Klasický nástupca iPhonu XR a iPhonu 11 so 6,1″ displejom sa bude volať iPhone 12. V tomto prípade teda nenastane väčšia zmena. Displej na prednej strane by mal byť ale lepší, modernešjí. Zastaralý LCD panel nahradí modernejšia technológia OLED. Popravde? Mala tu byť už dávno… O produkciu by sa mal postarať Samsung Display.

Po vizuálnej stránke sa zmení aj dizajn. Hlavné krivky by mali ostať ale rovnaké. Telefón si furt bude držať oblé tvary v rohoch avšak okolitý rám bude po novom ostrý. Dizajnovo by to malo pripomínať iPhone 4 z roku 2010. Čo sa týka technológii, iPhone 12 mini ale aj verzia 12 budú na tom v podstate rovnako. Rozdiel by mal byť teda len vo veľkosti obrazovky.

Takto bude zozadu vyzerať iPhone 12 a iPhone 12 Pro!
Displej príde s technológiou OLED.

Obe dostanú výkonný čip Apple A14, ktorý by mala začať spoločnosť Apple vyrábať 5 nm procesom. Pôjde o pokrok a procesor bude vďaka tomu výkonnejší a energeticky úspornejší. Pri oboch modeloch by sme mali očakávať 4 GB operačnej pamäte RAM a verzie 64 GB, 128 GB a 256 GB. Samozrejmosťou bude aj pripojenie 5G.

Cena iPhonu 12 bude v základnej verzii 6,1″ v podstate rovnaká ako dnes. Apple zdražovať nebude, pretože sa mu súčasné nastavenie ceny pri iPhone 11 veľmi osvedčilo.

Model 5,4″ by však mohol podliezť aj súčasnú cenu a dostať sa tak niekde na úroveň dnešnej hodnoty iPhonu XR. Vo všeobecnosti sa predpokladá, že zaplatíme 599$ za úplný základ. To neznie vôbec zle… O tom, čo ponúkne iPhone 12 Pro a 12 Pro Max sa dočítate na ďalšej stránke.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.