Apple bude mať tento rok skutočne veľmi veľa práce. Ako sa ukazuje, predstaví až 5 zariadení, zo série iPhone. Minulý rok to boli len tak pre predstavu iba 3 produkty. Dnes sa môžeme pozrieť na všetky modely, ktoré Jablková spoločnosť v Cupertine chystá v jednom článku. Poďme na to!

2iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max (6,1″ a 6,7″)

iPhone 12 Pro
Takto bude zozadu vyzerať iPhone 12 a iPhone 12 Pro!
- Reklama -1

Vrcholom ponuky bude aj tento rok iPhone 12 Pro a tiež väčšia verzia 12 Pro Max. V oboch prípadoch displej narastie. V prvom rade z 5,8″ na 6,1″ a v druhom rade z 6,5″ na 6,7″. Zobrazovacia technológia bude opäť najvyššej možnej kvality. Dočkáme sa ale vylepšenia. Apple sem zakomponuje aj technológiu ProMotion.

Niečo podobné používa už pri iPade Pro 2018 a používatelia si to obľúbili. Jedná sa samozrejme o zobrazovaciu frekvenciu 120 Hz. Dnes ponúka iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max „len“ 60 Hz. Hoci je všetko plynulé, konkurencia už je na úrovni minimálne 90 Hz a výsledok je určite cítiť (nebudeme si klamať).

Jablková spoločnosť bude musieť v tomto smere dobehnúť trend. Hovorí sa tiež, že firma odstráni výrez pre Face ID aj so senzorom a nahradí ho vstavaným Touch ID v displeji. Tento krok je ale stále relatívne neistý.

Po výkonnostnej stránke nás čaká v podstate to isté, čo v prípade iPhonu 12 s 5,4″ a 6,1″ displejom. Pod kapotou nájdeme vyššie menovaný čip Apple A14 Bionic a spolupracovať by mal v tomto prípade až so 6 GB operačnou pamäťou RAM. Súčasťou telefónu bude aj extrémne rýchle pripojenie cez 5G.

iPhone 12 Pro
Zariadenie bude mať 120 Hz displej – svetapple.sk

Takáto kombinácia znie mimoriadne lákavo. Dáta si budeme ukladať na verzie 64 GB, 256 GB a 512 GB. Šepká sa, že k dispozícii bude aj 1 TB verzia ale to je zatiaľ len špekulácia…

Na zadnej strane nájdeme ToF senzor. Vďaka nemu bude iPhone v roku 2020 schopný skenovať 3D okolie. Nevieme, čo presne môžeme od podobnej technológie očakávať. Dozvieme sa to teda pravdepodobne až v septembri. Každopádne je to dobrý krok v čase, kedy svetu vládne AR a VR.

Cena iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max by sa tiež nemala meniť. Pohybovať sa bude na rovnakej úrovni ako súčasná cena iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max. Základ by teda mohol začínať na hranici 999$. Benefitom pre zákazníka môžu byť ale tento rok slúchadlá AirPods. Tie by malo Apple baliť štandardne ku každému novému zariadeniu.

Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.