Prakticky od začiatku roka sa hovorí, že Apple predstaví štyri nové iPhony 12. Zákazníci si budú môcť vyberať z troch veľkostných prevedení (5,4″, 6,1″ a 6,7″). Každý z týchto modelov sa bude volať ináč. Presné názvy prezradil leaker @L0vetodream.

iPhone 12 mini a iPhone 12 ako základ ponuky.

Všetko bude štartovať s 5,4″ iPhonom 12 mini. Tento model získa OLED displej a tak isto špičkový procesor Apple A14 Bionic v spolupráci so 4GB RAM.

Samozrejmosťou je nový hranatý dizajn, dve šošovky fotoaparátu na zadnej strane, podpora 5G siete, rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie a pravdepodobne aj menší notch. Inovácií očakávame ďaleko viac, no toto je len stručné zhrnutie.

Komu nebude vyhovovať „príliš“ malá verzia, siahne radšej po 6,1″ iPhone 12. Za týmto modelom by sme nemali písať žiadne ďalšie slovo (doposiaľ bol označovaný ako iPhone 12 Max). Dáva to logiku, veď nahrádza „obyčajný“ „iPhone 11“.

V porovnaní s 5,4″ verziou sa v podstate nič nezmení. Rozdielom tak bude iba väčší displej a pravdepodobne aj dlhšia výdrž batérie.

Obe novinky by mali priniesť základné úložisko na úrovni 128GB. To je pri iPhone celkom novinka. O cene sa špekulovalo už viackrát. Základ by sa mohol pohybovať medzi 699-749$ (čo predstavuje cca 750-800€). Presné čísla ale budeme vedieť až po predstavení.

Prémiové verzie budeme volať iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max

Na svoje si prídu aj fanúšikovia drahších prevedení. Apple im bude venovať špeciálnu pozornosť v podobe dvoch verzií. Menší model iPhone 12 Pro vyrastie z 5,8″ na 6,1″.

Zariadenie získa okrem Apple A14 Bionic čipu aj 6GB RAM, 3 šošovky fotoaparátu, LiDAR skener, kvalitnejší displej (špekuluje sa o 120Hz), hranatý dizajn s mliečnym sklom na zadnej strane a mnoho ďalšieho..

Okrem neho sa na trhu vyskytne aj absolútna vlajková loď s označením iPhone 12 Pro Max. Tento smartfón ponúkne najväčší 6,7″ OLED displej. Zlepší sa pochopiteľne aj výdrž batérie.

Ceny by sa meniť nemali. Prémiový, 6,1″ iPhone 12 Pro bude štartovať na úrovni 999$ (cca 1100€) a väčší 6,7″ model bude štartovať na úrovni 1099$ (cca 1200€). V balení už nenájdeme nabíjací adaptér, ani EarPods. Prekvapiť nás môžu nové farebné kombinácie. Do komentára nám napíšte na čo sa najviac tešíte vy!

zdroj


Prečítajte si tiež  Nový iPhone SE 3 by mohol doraziť už budúci rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -