Spoločnosť Apple nám už v septembri toto roka predstaví iPhone 16, ktorý opäť posunie hranice technológií a tiež dizajnu na celkom novú úroveň. Toto očakávané zariadenie má byť po vizuálnej stránke veľmi podobné, ako súčasný iPhone 15.V niektorých detailoch sa však predsa bude líšiť.

Aj keď sa hovorí, že iPhone 16 dostane väčšie displeje s uhlopriečkami 6,3″ a 6,9″, týkať sa to má len vlajkových lodí s označením „Pro“. Ak si teda zaobstaráte základný iPhone 16, alebo jeho väčšieho bračeka iPhone 16 Plus, k dispozícii budete mať „iba“ 6,1″, alebo 6,7″ uhlopriečku rovnako, ako dnes. Ako zásadné negatívum by sme to však určite neoznačovali. Mnohým práve o čosi menšie displeje vyhovujú viac.

Hlavnou dizajnovou zmenou pri iPhone 16 má prejsť zadná časť s fotoaparátmi. Tie by už nemuseli byť umiestnené diagonálne, ale vertikálne. Apple zvolil diagonálny dizajn v roku 2021, keď predstavil iPhone 13.

Firma v tom čase nemala veľmi na výber, pretože aj do základného modelu pridala technológiu Sensor-Shift (optická stabilizácia snímačov), vďaka čomu bol obraz pri fotení, alebo natáčaní videa oveľa menej roztrasený.

Nové rozmiestnenie zadných fotoaparátov 

V roku 2024 sa však všetko zmení a iPhone 16 môže dostať podobné rozloženie zadných šošoviek, ako jeho starších predchodca iPhone 12 z roku 2020. Dôvodom má byť prítomnosť väčších snímačov a ďalších kamerových technológií.

Špekuluje sa napríklad o tom, že iPhone 16 dostane aj LiDAR skener. Keď Apple uvádza na trh náhlavnú súpravu Vision Pro, nebolo by to tak veľké prekvapenie. Práve v kombinácii s týmto zariadením by dával veľký zmysel.

Koncept, ktorý si môžete pozrieť nižšie pridal na YouTube kanál EvolutionofTech E T a pôsobí skutočne realistickým a veľmi prepracovaným dojmom.

Ak sa teda tešíte na nový iPhone, no stále si neviete predstaviť, ako bude na základe početných únikov, ktoré prichádzajú z každej strany vyzerať, video pod týmto odstavcom vám to ukáže. Tak čo naň hovoríte?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo iPhone 13 v novej tmavozelenej farbe. Vyzerá výborne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.