Spoločnosť Apple si pre nás už v druhej polovici roka 2024 chystá premiéru novej generácie iPhonov, ktorá bude vylepšená po hardvérovej, ale aj vizuálnej stránke. Vlajkovým modelom by mal naďalej ostať iPhone 16 Pro Max, ktorý dostane špičkové kamerové technológie, obrovský displej a tiež najmodernejší hardvér.

V priebehu uplynulých mesiacov sa objavilo hneď niekoľko únikov, ktoré nám naznačili, že iPhone 16 Pro Max dostane procesor A18 Pro, ktorý bude vyrábaný revolučným 3 nm procesom. Nemali by ste si ho ale pomýliť s druhým procesorom A18, ktorý by mal byť osadený v základnom iPhone 16 a iPhone 16 Plus. Apple teda prestane používať čipy predošlej generácie v dostupnejších verziách tak, ako to robí dnes (napr. A16 Bionic v iPhone 15). Odlišovať ich bude práve označením „Pro“.

Určite vás ale v tejto súvislosti zaujímajú aj parametre, ktoré bude mať procesor A18 Pro k dispozícii. Tieto dáta má v súčasnosti k dispozícii iba spoločnosť Apple a ani medzi leakermi sa zatiaľ nehovorí o žiadnych bližších podrobnostiach.

Nevieme žiaľ v tejto chvíli potvrdiť, koľko bude mať A18 Pro jadier CPU, GPU alebo Neural Engine jadier, a ani to, o koľko sa zlepší hardvérový Ray tracing, vďaka ktorému je dnes možné na súčasnom iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max spúšťať konzolové tituly.

Operačná pamäť RAM bude v iPhone 16 Pro Max skôr sklamaním

iPhone 16 Pro Max / iPhone 17 Pro Max
Zdroj: YouTube / Matt Talks Tech (úprava redakcie)

Najnovšie informácie od „yeux1122“, ktoré na sociálnej sieti X prezdieľal profil Apple Hub nám, ale celkom presne naznačujú, na akú sa tu môžeme pripraviť operačnú pamäť. A nebude to žiadna sláva.

Podľa zahraničného zdroja totiž iPhone 16 Pro Max dostane úplne rovnakých 8 GB RAM, ako jeho predchodca iPhone 15 Pro Max. A hoci by sme mohli argumentovať, že to na platformu iOS, ktorá funguje ináč, ako Android plne stačí, žiaľ sa v tomto prípade skôr prikláňame k názoru, že nestačí.

Hoci Apple bude mať pod palcom celý hardvér aj softvér, vďaka čomu ich dokáže medzi sebou dokonalo zosúladiť, pri niektorých úlohách, ako napríklad pri spúšťaní náročnejších herných titulov už obmedzenia v oblasti RAM môžu byť citeľné.

Z nášho pohľadu by preto bolo rozumné, keby iPhone 16 Pro Max dostal aspoň 12 GB RAM, ako mnoho jeho konkurentov, vďaka čomu by bol ešte schopnejší. O tomto však musia rozhodnúť tí v spoločnosti Apple. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S ponúkne v základe zrejme 32 GB úložisko!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -