Spoločnosť Apple je preslávená pre svoju špičkovú softvérovú podporu aj pre staršie produkty. Každý rok sa pri iPhone stretávame s úplne novým operačným systémom, ktorý prináša radu vylepšení, ale zo začiatku aj pomerne dosť problémov. Posledný iOS 17 nebol v tomto smere absolútne žiadnou výnimkou. Práve naopak.

Len krátko potom, čo tento update uzrel svetlo sveta, ľudia sa začali na diskusných fórach a sociálnych sieťach sťažovať na rôzne druhy chýb, ktoré im komplikovali život. Spoločnosť Apple na to samozrejme reagovala a postupnými malými, ale aj veľkými aktualizácia ich krok po kroku odstraňovala. Nepodarilo sa jej to však úplne pri všetkom. Existuje jedna chyba, ktorú pociťujeme v redakcii minimálne na troch zariadeniach a Apple ju stále neopravil.

Aby sme boli konkrétnejší, táto chyba súvisí s dotykom a objavuje sa, ako na starších, tak aj na novších iPhonoch. V našom prípade sme ju spozorovali na iPhone XS Max (2018) a potom na dvoch kusoch iPhonu 14 Pro Max (2022).

V redakcii máme aj iPhone 12, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, no pri týchto modeloch nás podobná chyba netrápila. Pravdepodobne teda nepostihuje úplne každého, ale len časť používateľov. No a o čo vlastne ide?

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Chyba s dotykom je nepríjemná. Vždy treba reštartovať apku 

V praxi je to veľmi jednoduché. Pri bežnom používaní iPhonov, ktoré majú všetky buď iOS 17.1.1, alebo iOS 17.1.2 sa čas od času stáva, že v aplikáciách prestane fungovať dotyk.

Predstavte si napríklad situáciu, kedy neviete vybrať tab v aplikácii Safari, hoci naň niekoľkokrát kliknete. Na to, aby ste tento problém vyriešili musíte aplikáciu natvrdo vypnúť cez multitasking a následne opäť zapnúť.

Rovnako sa táto chyba zvykne prejavovať aj pri klávesnici, alebo scrollovaní v apkách. Prejavy sú rôzne, no prakticky vždy prestane zariadenie na niektoré tlačidlá / funkcie reagovať a pomáha len reštart.

Ľudia chcú meniť staršie iPhony za nové, aby sa chyby zbavili 

Nevieme, čím to môže byť spôsobené a rovnako nevieme, aký má táto chyba dosah na používateľov.

Počuli sme o nej, ale už z viacerých strán a dokonca už padli aj nápady, že používatelia svoj ročný iPhone 14 Pro Max radšej vymenia za generačne novší model, aby sa týmto nedostatkom vyhli. Je to však jedna veľká hlúposť.

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú práve teraz zadarmo

Treba si uvedomiť, že tento nedostatok je čisto softvérový a nie hardvérový. Bola by predsa veľká náhoda, že by sa nám v redakcii naraz pokazil všetky tri iPhony (v dvoch rôznych generáciách) a ešte by sa to prejavovalo úplne rovnakým spôsobom. Ak by ste si kúpili najnovší model, pokojne by sa vám na ňom mohlo stať úplne to isté.

Jediné, čo je teda možné v tejto chvíli urobiť je zachovať trpezlivosť a chvíľu počkať. Snáď Apple chybu vyrieši už čoskoro v iOS 17.2. Nechajme sa prekvapiť. Toto totiž do telefónu, ktorý stál ako nový pokojne aj 1 400 € určite nepatrí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -