Spoločnosť Apple patrí medzi najdrahších výrobcov spotrebnej elektroniky na svete. Ako ale informuje agentúra Bloomberg, v roku 2023 sa to možno ešte zhorší. Firma totiž plánuje predstaviť nový iPhone 15, ktorý prinesie viacero zaujímavých zmien. Nechá si však za to zaplatiť lepšie, ako pri minuloročnom iPhone 14.

Zdražovanie sa má podľa najnovšej správy týkať minimálne prémiových modelov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Informácia pochádza od nemenovaných zdrojov, ktoré sú oboznámené s touto skutočnosťou. Spoločnosť Apple taktiež mierne pociťuje celkový pokles predajov v oblasti smartfónov. Aby teda ospravedlnila červené čísla, chce zvýšiť svoje celkové príjmy za pomoci zdražovania.

O tomto negatívnom kroku pri tom nepočujeme po prvýkrát. Prvotné náznaky sa objavili už v apríli tohto roka. Apple chce vraj okrem zvýšenia celkových ziskov dosiahnuť aj to, aby boli prémiové a základné verzie iPhonov medzi sebou viac oddelené.

O koľko bude drahší iPhone 15 Pro / 15 Pro Max? 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Aj v súčasnosti sa medzi nimi nachádza pomerne výrazný 300 € rozdiel, no v budúcnosti by to mohlo byť ešte o 100 – 150 € viac. Žiaľ, zaplatia to zákazníci, ktorí budú chcieť tie najlepšie iPhony na trhu.

Ľahko by sa teda mohlo stať, že základný iPhone 15 Pro bude stáť 1 399 € a základný iPhone 15 Pro Max až 1 549 €. Apple na základe informácií z dodávateľských reťazcov žiada svojich výrobných partnerov, aby boli schopní do konca roka 2023 vyprodukovať aspoň 85 miliónov kusov iPhonov 15. Uvidíme teda, či sa plány spoločnosti Apple naplnia.

Dobrou správou ale zostáva, že zvyšovanie cien by sa tým pádom vôbec nemuselo týkať základných modelov. iPhone 15 by tak mohol štartovať na hranici 999 € tak, ako v roku 2022 a iPhone 15 Plus na 1 149 €.

Dajte nám vedieť do komentára, či si budete ochotní kúpiť nový iPhone 15 Pro, respektíve iPhone 15 Pro Max aj vtedy, keď bude ešte drahší, než iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  JBL Tour Pro 2 s displejom konkurujú AirPods Pro 2. Pozrite sa na ich cenovku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -