Používanie mobilného zariadenia za volantom je nie len zakázané, ale aj nebezpečné. Pokiaľ radi posielate správy alebo telefonujete počas jazdy, stačí malá nepozornosť a nešťastie je na svete. Polícia slovenskej republiky sa preto rozhodla konať a proti tomuto priestupku zakročiť o čosi prísnejšie. Ak budete používať mobil za volantom, nie len že si zaplatíte viac, no takisto riskujete odobratie vodičského preukazu.

Ako nás informovalo Ministerstvo vnútra SR vo svojej tlačovej správe, v prvom rade sa zvýšia horné hranice pokút v blokovom konaní zo 100 na 150 €. V riadnom správnom konaní to potom bude z 200 na 300 €. Policajt však bude môcť vodičovi udeliť aj zákaz činnosti, čo môže byť pre mnohých ľudí veľmi nepríjemné. Porušenie sa má rátať medzi tri závažné priestupky počas 12 mesiacov.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

„Týmito krokmi sledujeme väčšiu bezpečnosť na cestách. Cieľom je, aby sa vodiči sústredili na šoférovanie motorového vozidla a doplnkovými činnosťami nestrácali pozornosť nad vedením vozidla a neohrozovali tak ďalších ľudí na ceste ako aj seba,“ vysvetlil minister vnútra SR Roman Mikulec.

Pozor si treba dávať aj na rýchlosť 

Aby toho nebolo málo, slovenskí policajti sa zamerajú aj na cestných pirátov, ktorí radi prekračujú rýchlosť. Ak napríklad preletíte obcou rýchlosťou o 50 km/h nad povolený limit, alebo mimo obce 60 km/h nad povolený limit, polícia to bude považovať ako závažné porušenie pravidiel cestnej premávky

Opäť sa vám to teda zaráta medzi tri závažné priestupky počas 12 mesiacov, po ktorých sa budete musieť podrobiť opatreniam. Medzi tie patrí doškoľovací kurz v autoškole, preskúšanie odbornej spôsobilosti a preskúmanie zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla.

Prečítajte si tiež  Cena nabíjania elektromobilu: Koľko stojí jedno nabitie?

Výška pokuty sa ale v tomto prípade nezmení, pričom v blokovom konaní sa môže pohybovať v rozmedzí od 250 do 800 eur a v riadnom konaní od 500 do 1 000 €. Novela zákona o cestnej premávke začína platiť od dnešného dňa, 1. augusta 2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -