Apple je najväčšia technologická spoločnosť na svete z hľadiska trhovej kapitalizácie a jej najdôležitejším produktom je už šestnásť rokov iPhone, ktorý predstavil ešte pôvodný generálny riaditeľ a zakladateľ Apple Steve Jobs. Od roku 2011 však tento technologický gigant vedie jeho nástupca Tim Cook.

V najnovšom rozhovore, ktorý bol natáčaný v dátovom centre spoločnosti Apple a informoval o ňom Macrumors nám Cook vysvetlil, prečo musí firma pod jeho vedením predstavovať rok čo rok nový iPhone, aj keď zariadenia medzi generáciami neprinášajú revolučný dizajn či zásadnejšie inovácie. Odpoveď generálneho riaditeľa na túto otázku znela nasledovne:

Myslím, že vydávať každý rok iPhone pre ľudí, ktorí ho chcú, je skvelé. A dávame ľuďom možnosť, aby si svoje staré telefóny vymenili za novšie modely s tým, že ich dokážu ešte predať za predpokladu, že stále fungujú. Ak naopak starý iPhone nefunguje, máme spôsoby, ako ho rozobrať a získať z neho materiály, ktoré sa dajú použiť na výrobu nového iPhonu.“ – uviedol Tim Cook v rozhovore

Tim Cook tiež zdôraznil, že spoločnosť Apple má pred sebou ešte veľmi veľa práce, pokiaľ ide o obnoviteľné zdroje energie, či maximalizáciu využívania recyklovaných materiálov na dosiahnutie svojich vlastných environmentálnych cieľov.

Ako bude vyzerať iPhone za 20 až 30 rokov? 

Tim Cook dostal tiež zaujímavú otázku ohľadom toho, ako vidí budúcnosť iPhonu o 20 až 30 rokov. Odpovedal pomerne diplomaticky no keďže nemá vešteckú guľu, je to pomerne logické. Cook najskôr spomenul, že si myslí, že zariadenie bude uhlíkovo neutrálne.

Druhým dychom potom dodal, že po stránke inovácií a technológií bude samozrejme oveľa ďalej, ako dnes, no nechcel prezradiť žiadne tajomstvá. Je teda jasné, že v spoločnosti Apple majú tajné projekty, ktoré ukazujú víziu niektorých zariadení, medzi ktorými je aj iPhone pokojne aj na celú dekádu dopredu. Verejnosť sa ku nim, ale samozrejme nikdy nedostane.

Pokiaľ si chcete pozrieť celý rozhovor, nájdete ho na tejto internetovej stránke.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nemáte ostré hrany na iPhone 6? My áno a nie sme jediní!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -