Nič nie je dokonalé a aj na iPhone sa z času na čas objavia zvláštne chyby, ktoré vedia narobiť poriadne komplikácie. Na Instagrame sa teraz objavilo Story (24 hodinový príbeh), po ktorého otvorení sa najskôr zasekne aplikácia a neskôr celý iPhone. Všetko odštartoval používateľský účet „pgtalal“, ktorý má už viacero svojich klonov.

Je zaujímavé, že samotný príbeh bez problémov funguje na drahších telefónoch s Androidom. Aby toho nebolo málo, používateľom sa zobrazí fialová plocha, na ktorej je vidieť konfety. Nakoľko je celý tento prípad veľmi zvláštny, na zúbok sa mu pozrel známy youtuber Mrwhosetheboss. Ten prišiel s vysvetlením a dokonca to aj celé napodobnil.

Prečo sa po otvorení príbehu na Instagrame zrúti celý iPhone?

Ešte predtým, ako začneme je nutné vysvetliť, že nie každý Android dokázal fungovať na 100 %. S príbehom si poradili iba drahšie smartfóny najvyššej triedy. Modely zo strednej triedy už pocítili problémy a drvivá väčšina lacných smartfónov dopadla rovnako, ako iPhone 12 Pro Max. Ten úplne zlyhal.

Youtuber sa počas výskumu obrátil na vývojárov, vrátane vysokoškolskej asistentky bezpečnostného výskumu na Arizonskej štátnej univerzite, Ananay Arory, vďaka čomu sa dopracoval k úspešnému výsledku. Samotné Story pozostáva z klasického odpočítavania a kvízu na Instagrame.

Celý problém ale vzniká tým, že Pgtalal použil HTTP proxy na manipuláciu so šírkou a výškou prvkov používateľského rozhrania. Výsledkom je teda fialová obrazovka na zariadeniach s Androidom, ktorá by po zmenšení ukazovala časovač. Nakoľko ju však lacnejšie smartfóny a iPhony nedokázali vykresliť celú, v dôsledku problematickej situácie sa úplne zrútili.

Mladý „hacker“

Aby toho nebolo málo, človek, ktorý stojí za celým týmto žartíkom so pseudonymom „Pgtalal“ dokonca odpovedal Mrwhosethebossovi. V reakcii uviedol, že má iba 14 rokov a kódovaniu sa venuje od svojich 11 rokov. Počas domácej karantény sa nudil a tak skúsil vytvoriť Story, ktoré obletelo celý technologický svet.

Instagram už síce všetko opravil, no ako uvádzajú média, stále existuje pravdepodobnosť, že Pgtalal poškodí váš telefón. Za žiadnych okolností vám ho teda neodporúčame otvárať, nakoľko to robíte len na vlastnú zodpovednosť.

Prečítajte si tiež  5 ďalších super aplikácií, ktoré sú teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJbeebom
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.