2iPhone 16 dostane väčšie displeje aj lepší ultraširokouhlý fotoaparát 

koncept iPhone 15 v bielej farbe
Zdroj: 9to5mac

Spoločnosť Apple predstavuje rok čo rok nové mobilné zariadenia, ktoré patria medzi najpredávanejšie na svete. Hoci je súčasný iPhone 15 / 15 Pro na trhu len relatívne krátko, spoločnosť Apple už teraz intenzívne pracuje na jeho nástupcovi a dokonca už začala pripravovať aj malosériovú testovaciu produkciu. Na čo sa však môžeme pri tomto zariadení tešiť? Aby ste mali lepší prehľad o všetkom, čo už vieme, pripravili sme si pre vás tento článok.

1. Väčšie displeje

Ako informuje jeden z najpresnejších analytikov Ross Young, ktorý je zároveň aj generálnym riaditeľom spoločnosti Display Supply Chain Consultants, očakáva sa, že iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max dostanú väčšie zobrazovacie jednotky.

Zatiaľ čo menší model bude mať namiesto aktuálnej 6,1″ až 6,3″ uhlopriečku, väčšia verzia dostane namiesto základnej 6,7″ až 6,9″ uhlopriečku. Zariadeniam by sa na základe tejto zmeny mal upraviť aj pomer strán. To, či sa zväčšovanie displejov dotkne aj dostupnejších modelov bez označenia Pro však zatiaľ známe nie je.

2. iPhone 16 dostane nové tlačidlo

Portálu Macrumors sa podarilo zistiť, že spoločnosť Apple chce prísť v roku 2024 na trh s ďalším tlačidlom. Po tom, čo tento rok dostali verzie s označením „Pro“ takzvaný Action Button, by sme sa mali dočkať pri nástupcoch aj tlačidla Capture Button.

Podľa únikov sa bude nachádzať tesne pod tlačidlom na odomykanie / zamykanie a po jeho aktivácii by ste sa dostali priamo do aplikácie fotoaparát.

Aktivovať by ste ju tým pádom vedeli ešte predtým, akoby ste svoj iPhone vytiahli z vrecka a zároveň by ste si túto funkciu nemuseli blokovať cez programovateľný Action Button. Toto isté si totiž viete na iPhone 15 Pro / 15 Pro Max v prípade potreby nastaviť už dnes.

3. 48 Mpx ultraširokouhlý objektív

Známy analytik Jeff Pu z investičnej spoločnosti Haitong International Securities uviedol, že iPhone 16 Pro aj iPhone 16 Pro Max majú prísť so zaujímavým pokrokom pri ultraširokouhlom fotoaparáte. Jeho snímač má dnes štandardných 12 Mpx no to by sa malo zmeniť.

Novinka bude schopná pri fotení v režime 0,5x zaznamenať ešte väčšie množstvo detailov vo vyššom rozlíšení. Samozrejme, využijú to najmä profesionálni používatelia. Bežní ľudia budú môcť pokojne zostať na štandardnom 12 Mpx rozlíšení tak ako dnes.

Prečítajte si tiež  iPhone vás sleduje na každom kroku. Ako zistiť, čo všetko o vás vie?

Ďalšie 4 novinky, s ktorými príde iPhone 16 nájdete na nasledujúcej stránke →

Späť