Spoločnosť Apple predstavila v prvej polovici septembra nový iPhone 15, ktorý vstúpil o približne jeden a pol týždňa neskôr do predaja. V súčasnosti ide o čerstvú novinku, na ktorú sa v niektorých verziách čaká pokojne aj 1 – 2 mesiace. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku.

A aj keď je pravda, že tohtoročné modely zbierajú jeden úspech za druhým, spoločnosť Apple nesmie zaspať na vavrínoch a musí pokračovať v inováciách. Na iPhone 16 pracuje už niekoľko dlhých mesiacov a podľa najnovších informácií portálu Gizmochina je s jeho vývojom poriadne ďaleko.

Zdroje z dodávateľských reťazcov totiž prezradili, že technologický gigant z Cupertina už pri iPhone 16 testuje skúšobnú výrobu. Pokiaľ sa teraz pýtate prečo tak skoro, odpoveď je úplne jednoduchá.

Prečo sa začína so skúšobnou výrobou iPhonu 16 už teraz? 

iphone 16
Zdroj: YouTube / 4RMD

Vyrobiť tak komplikovaný produkt, akým je iPhone nie je vôbec jednoduché a navyše tu musí byť všetko zmontované absolútne presne. Nie je pri tom tajomstvom, že technologické zariadenia bývajú dokončené aj skoro rok pred svojim uvedením na trh a veľké technologické spoločnosti následne riešia dodávateľov, produkciu či logistiku.

Počiatočná skúšobná výroba iPhonu 16, ktorá začína v čase, kedy vstúpil do masovej výroby súčasný iPhone 15 má teda pomôcť nastaviť výrobné procesy a postupy na jednej vzorovej linke v čínskom meste Čcheng-tu.

Prvé kompletne poskladané kusy funkčných prototypov by mali z tejto linky začať schádzať najneskôr v decembri 2023 a skoro hotové prototypy, na ktorých sa budú ladiť už iba detaily v marci alebo apríli 2024.

Čo nové prinesie iPhone 16? 

Každý iPhone 16 dostane nový procesor, ktorý ponesie buď označenie A18 alebo A18 Pro. Všetko bude závisieť od verzie zariadenia. Takisto sa môžeme tešiť na prepracovaný dizajn či nové uhlopriečky. iPhone 16 v roku 2024 narastie, pričom základná verzia dostane 6,3″ displej a väčšia verzia 6,9″ displej.

Dnes má iPhone 15 6,1″ a 6,7″ displej. Apple samozrejme zapracuje aj na fotoaparátoch a ďalších technológiách, ktorými sa pokúsi iPhone 16 tromfnúť súčasný iPhone 15. Uvidíme, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Je Bokeh efekt v iPhone 7 Plus výsadou dvoch šošoviek alebo len funkciou softvéru?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -