Začiatok roka sa v prípade spoločnosti Apple niesol v znamená menších, no zato veľmi dôležitých vylepšení. iPad Air 5. generácie dostal procesor M1 a takisto podporu pre 5G pripojenie. Fanúšikovia tohto tabletu sa však môžu tešiť aj na niekoľko ďalších zmien, ktoré im čoskoro prinesie.

Pokiaľ sa vám jeho predstavenie na evente Peek Performance páčilo, určite vás bude zaujímať cena. Tá sa v porovnaní s predošlou generáciou navýšila iba veľmi mierne. Nakoľko ide o iPad strednej triedy s perfektným výkonom, z nášho pohľadu je primeraná.

iPad Air 5. generácie a jeho cena 

Pretože slovenskí reselleri dlhodobo používajú zhodné ceny s rakúskym Apple Online Store, nie je ťažké dopátrať sa ku konkrétnym údajom.

Za základný 64 GB iPad Air 5. generácie teda zaplatíte presne 679,00 €, čo je tak akurát. Fanúšikovia väčšieho úložiska sa môžu tešiť aj na 256 GB verziu, ktorá sa bude predávať o niečo drahšie a to za 849,00 €.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Pokiaľ sa tento iPad rozhodnete skombinovať s 5G pripojením (ktoré je novinkou), automaticky cena vyrastie pre základnú 64 GB verziu na 849,00 € a za 256 GB verziu na 1019,00 €. Novinka bude k dispozícii od 18. marca 2022.

Ceny sa v porovnaní s predchodcom líšia o 20 € až 70 € v závislosti od verzie. Nakoľko však ide o dvojročný rozdiel, dokážeme to akceptovať.

Dajte nám vedieť do komentára, či vám to príde prijateľné alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -