iPhone 4S bol smartfónom, na ktorý do dnešných čias pozitívne spomínajú fanúšikovia a zákazníci spoločnosti Apple. Mal krásny a kompaktný dizajn so skleneným povrchom, veľmi rýchly procesor a taktiež hlasovú asistentku Siri.

Ľudia však už zabúdajú, že práve tento model bol vcelku revolučný aj v oblasti kamerových technológii. Jeho fotoaparát mal po prvýkrát rozlíšenie 8 MP (iPhone 4 mal iba 5 MP), ponúkal LED diódu a taktiež objektív skladajúci sa z piatich samostatných prvkov.

Svetelná clona dosahovala hodnotu f/2.4, čo je na rok 2021 silný podpriemer. Netreba ale zabúdať, že v čase predstavenia iPhonu 4S šlo o to najlepšie, čo ste si mohli na trhu zakúpiť. Kamerový modul dodávala spoločnosť Sony, no o vývoj sa staralo aj Apple.

V porovnaní s predchodcom disponoval iPhone 4S krajším spracovaním farieb, lepšími schopnosťami zachytávania obrazu v horších svetelných podmienkach (menej šumu), väčšou ostrosťou a presnejším vyvážením bielej.

Telefón vedel detegovať aj tváre, po prvýkrát používal HDR a taktiež mal zámok AE/AF.

Instagram BanneriPhone 4S vedel natáčať stabilizované FullHD video

No a čo kamera? Tá mala rozlíšenie 1080p (1920 x 1080) a taktiež do nej Apple zakomponovalo aj relatívne novú technológiu stabilizácie obrazu.

Prečítajte si tiež  Koncept: iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Takto môže vyzerať ďalšia vlajková loď z Cupertina

Nešlo však o optickú stabilizáciu ale „len“ o softvérovú stabilizáciu, takže tu boli stále prítomné aj mnohé otrasy. V porovnaní s konkurenciou bol ale iPhone 4S o kus popredu.

Ak si myslíte, že kvalita záberov z kamery telefónu, ktorý má dnes viac ako 10 rokov bude mizerná, pozrite si video pod týmto odstavcom, ktoré vás vráti do reality.

Iste sú tu mnohé nedostatky, ktoré by boli v súčasnosti neprístupné. Napriek tomu sme ale presvedčení o tom, že už iPhone 4S dokázal neuveriteľné veci a vývoj akým sa uberá celý priemysel ich len zásadne vylepšil…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.