Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o tom, že Samsung dokončuje svoj nový, 200 Mpx fotoaparát pre mobilné zariadenia. Snímač ISOCELL HP3 má veľkosť až 1/1.4 palca, čo je na pomery smartfónov pomerne dosť. Na strane druhej sú však tieto rozmery v súvislosti s 200 megapixelovým rozlíšením stále iba veľmi mierne.

Spoločnosť Samsung tvrdí, že má najmenšie pixely v odvetví s veľkosťou 0,56 mikrónu, čo je o 20 % menej, ako 0,64 mikrónové pixely snímača ISOCELL HP1 uvedeného na trh minulý rok.

Nová technológia by mala byť podľa najnovšieho úniku od leakera Ice Universe osadená v budúcoročnom Samsungu Galaxy S23, ktorý príde na trh niekedy v mesiacoch január až marec. Už teraz je teda jasné, že jedno z najväčších vylepšení tohto zariadenia sa týkať práve na fotografie a videa.

Samsung Galaxy S23 koncept
Zdroj: Technizo Concept

Samozrejme, v súvislosti s obrovským množstvom megapixelov v relatívne malom snímači sa často stretávame s efektom horšieho snímania v slabých svetelných podmienkach. Samsung to ale našťastie rieši prostredníctvom technológie pixel binning, skrz viacnásobne zvýšené ISO a takisto maximálny dynamický rozsah.

iPhone 14 Pro sa bude spoliehať na podstatne nižšie rozlíšenie 

iPhone 14 Pro zadný kamerový systém s rozlíšením 48 MP a 8K videom
Zdroj: Technizo Concept

Hodí sa tiež spomenúť, že spoločnosť Apple taktiež chystá nový snímač pre svoj vrcholový iPhone 14 Pro, ktorý by mal poprvýkrát od roku 2015 zvýšiť svoje rozlíšenie. Konkrétne to bude zo zaužívaných 12 Mpx na 48 Mpx, čoho dôvodom môže byť schopnosť zaznamenávať video v 8K kvalite.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Tento krok Apple urobí najmä preto, lebo jeho budúci Headset môže obsahovať až dva 8K displeje, ktoré budú potrebovať kompatibilné zariadenie. Tým má byť práve iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. A aj keď sa 48 Mpx nemôže rovnať šialeným 200 Mpx, ktoré budú použité v Samsungu, v skutočnosti je to na bežné používanie viac ako dosť.

Taktiež sa hodí spomenúť, že juhokórejský gigant posúva hranice a už teraz pracuje na čipe, ktorý má rozlíšenie až 450 Mpx. Na čo to má byť dobré, to zatiaľ nikto netuší. Z marketingového hľadiska to ale aspoň dobre znie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -