Spoločnosť Apple sa stala v posledných rokoch terčom viacerých krajín, ktoré od nej požadujú dodržiavanie určitých podmienok. Najtvrdšie to má technologický gigant zaručene v Európe, kde musí jeho iPhone už čoskoro povinne používať USB-C konektor. Okrem toho bude musieť Apple sprístupniť už začiatkom budúceho roka možnosť inštalácie aplikácií od vývojárov tretích strán do operačného systému iOS 17. Späť však k téme.

Ak ste si mysleli, že voči spoločnosti Apple je mimoriadne tvrdá iba Európska únia, tak ste boli na omyle. Aj v iných končinách sveta sa začínajú objavovať rôzne absurdné či nezmyselné návrhy, ktoré jej skomplikujú podnikanie. Ako teraz píše portál GSMArena, od 1. januára 2025 bude musieť iPhone používať USB-C konektor už aj v Saudskej Arábii.

Krajina svoj nový zákon vysvetľuje tým, že jeho cieľom je v prvom rade zjednodušiť používateľskú skúsenosť, ale tiež znížiť náklady pri nákupe príslušenstva a zároveň obmedziť množstvo vzniku elektronického odpadu. V Saudskej Arábii tiež za výhodu USB-C považujú vysokokvalitné a rýchle prenosy dát. To s Lightningom nie je možné.

Loopi Eco Case
Reklama

O samotné rozhodnutie sa postarala organizácia, ktorá má na starosti štandardy, metrológiu a kvalitu. Schválila ho naopak komisia zodpovedná za komunikáciu, vesmír a technológiu.

Prvá fáza zákona, ktorá začne platiť od 1. januára 2025, sa bude zameriavať na smartfóny, elektronické zariadenia, slúchadlá, klávesnice, reproduktory a podobne.

Druhá fáza je naplánovaná na 1. apríla 2026 a po jej príchode budú musieť podporovať štandard USB-C všetky prenosné počítače, ktoré sa budú v Saudskej Arábii predávať.

Vláda sa domnieva, že týmto spôsobom spotrebitelia ušetria zhruba 41 miliónov eur ročne a znížia počet nabíjačiek o viac, ako 2,2 milióna kusov ročne. Dajte nám vedieť do komentára, či zavedenie USB-C konektora schvaľujete a považujete ho za dobrý nápad, alebo si naopak myslíte, že by do toho vlády štátov nemali rozprávať. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 12.4. dostupná. Pozrite sa čo všetko prináša.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -