Spoločnosť Apple sa stala v posledných rokoch terčom viacerých krajín, ktoré od nej požadujú dodržiavanie určitých podmienok. Najtvrdšie to má technologický gigant zaručene v Európe, kde musí jeho iPhone už čoskoro povinne používať USB-C konektor. Okrem toho bude musieť Apple sprístupniť už začiatkom budúceho roka možnosť inštalácie aplikácií od vývojárov tretích strán do operačného systému iOS 17. Späť však k téme.

Ak ste si mysleli, že voči spoločnosti Apple je mimoriadne tvrdá iba Európska únia, tak ste boli na omyle. Aj v iných končinách sveta sa začínajú objavovať rôzne absurdné či nezmyselné návrhy, ktoré jej skomplikujú podnikanie. Ako teraz píše portál GSMArena, od 1. januára 2025 bude musieť iPhone používať USB-C konektor už aj v Saudskej Arábii.

Krajina svoj nový zákon vysvetľuje tým, že jeho cieľom je v prvom rade zjednodušiť používateľskú skúsenosť, ale tiež znížiť náklady pri nákupe príslušenstva a zároveň obmedziť množstvo vzniku elektronického odpadu. V Saudskej Arábii tiež za výhodu USB-C považujú vysokokvalitné a rýchle prenosy dát. To s Lightningom nie je možné.

Loopi Eco Case
Reklama

O samotné rozhodnutie sa postarala organizácia, ktorá má na starosti štandardy, metrológiu a kvalitu. Schválila ho naopak komisia zodpovedná za komunikáciu, vesmír a technológiu.

Prvá fáza zákona, ktorá začne platiť od 1. januára 2025, sa bude zameriavať na smartfóny, elektronické zariadenia, slúchadlá, klávesnice, reproduktory a podobne.

Druhá fáza je naplánovaná na 1. apríla 2026 a po jej príchode budú musieť podporovať štandard USB-C všetky prenosné počítače, ktoré sa budú v Saudskej Arábii predávať.

Vláda sa domnieva, že týmto spôsobom spotrebitelia ušetria zhruba 41 miliónov eur ročne a znížia počet nabíjačiek o viac, ako 2,2 milióna kusov ročne. Dajte nám vedieť do komentára, či zavedenie USB-C konektora schvaľujete a považujete ho za dobrý nápad, alebo si naopak myslíte, že by do toho vlády štátov nemali rozprávať. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Originálnu MagSafe nabíjačku kúpite opäť v zľave. Alternatíva je ešte o polovicu lacnejšia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here