Čína je krajina neobmedzených možností. Tamojšia spoločnosť LeTV ešte 4. januára predstavila smartfón, ktorý ponúka 5G pripojenie a ďalšie moderné technológie. A hoci je pomerne lacný, kúpiť by ste si ho zrejme nechceli. Téme sa venoval portál Gizchina.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

- Reklama -

Problém je totiž v tom, že jeho dizajn je rovnaký, ako iPhone 14 Pro. Ten si na Slovensku môžete kúpiť ako originál skladom od 1 299 €, pričom jeho cena sa stále drží v astronomických výšinách. Dôvodom je zhoršená dostupnosť, ktorá sa začína zlepšovať až v týchto dňoch. Späť však k téme.

O zariadení LeTV S1 Pro – ako sa kópia iPhonu 14 Pro volá, zatiaľ nepoznáme žiadne podrobné detaily. Každopádne ale vieme, že pôjde skôr o smartfón nižšej triedy, ktorý zďaleka nebude schopný konkurovať vlajkovým lodiam z radov Androidov.

V jeho útrobách sa nachádza čínsky procesor SoC Huben T7510, ktorý svojim výkonom konkuruje radu Snapdragon 7 od spoločnosti Qualcomm. V porovnaní s čipom A16 Bionic ide teda o pomerne smiešny hardvér, no netreba zabúdať, že ľudia, ktorí si takéto zariadenia kupujú zvyčajne na ich výkon či technológie nehľadia.

iPhonu ukradol dizajn. Teraz ho ponúka desaťkrát lacnejšie 

LeTV S1 Pro
Zdroj: LeTV

Pokiaľ sa na LeTV S1 Pro pozrieme po vizuálnej stránke, v prednej časti nájdeme výrazný výrez pre prednú kameru, ktorý pripomína Dynamický ostrov predstavený v septembri 2022 spoločnosťou Apple.

Dokonca aj používateľské prostredie operačného systému Android kopíruje funkcie, ktoré pôvodne navrhol technologický gigant z Cupertina výhradne pre svoj iPhone 14 Pro. Aby toho nebolo málo, smartfón sa vo svojej zadnej časti pýši hneď trojicou kamier. Ich kvalita však nebude na vysokej úrovni.

LeTV S1 Pro
Zdroj: LeTV

Najzaujímavejšia je však pri tomto „skvoste“ cena. Zatiaľ čo klasický iPhone 14 Pro sa na Slovensku predáva od cca 1 299 €, LeTV S1 Pro štartuje v Číne na sume 1 000 juanov, čo je v prepočte zhruba 137 €.

LeTV S1 Pro
Zdroj: LeTV

Inými slovami, za originál zaplatí zákazník približne desaťkrát viac než za plagiát, ktorý ho kopíruje. Iste, ak by ste si LeTV S1 chceli doviesť na Slovensko, museli by ste zaplatiť aj CLO či DPH, čo by jeho cenu vyšvihlo možno aj ku 200 eurám.

Každopádne je to ale stále veľmi málo a odzrkadlí sa to aj na kvalite výsledného produktu. Veď netreba zabúdať, že Apple platí len za výrobu iPhonu 14 Pro približne 400 až 500 dolárov. To je v princípe trikrát toľko, za čo sa LeTV S1 predáva.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste niekedy boli ochotní používať takéto zariadenie, ktoré evidentne kradne dizajn technologickému gigantovi z Cupertina. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

LeTV S1 Pro
Zdroj: LeTV

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -