Apple bude mať tento rok skutočne nabitý. Môžeme predpokladať, že počas následujúcich mesiacov padne nejeden predajný rekord. Pomôže tomu aj nová generácia iPadu Pro, ktorej výroba započala dnešným dňom. Vieme, kedy sa ho dočkáme na trhu.

V Číne začala výroba iPadu Pro.

O najnovšie informácie sa postaral server DigiTimes. Ten má poväčšine presné informácie od renomovaných zdrojov. Aj preto dnes môžeme veriť správe, ktorá hovorí o tom, že v dnešným dňom začala produkcia úplne nového iPadu Pro, ktorý by sa mal dostať na pulty obchodov niekedy v polovici marca 2020.

Podľa informácii bude mať na výrobu zariadenia negatívny dopad aj koronavírus, ktorý momentálne trápi Čínu, kde sa novinka vyrába. Aj preto sa zo začiatku môžeme stretnúť s nedostatkom kusov.

Nový iPad Pro by mal po dizajnovej stránke vyzerať skoro rovnako, ako ten „starý“, ktorý prišiel na trh koncom roka 2018. Zariadenie príde s lepším čipom (pravdepodobne Apple A13X Bionic) a väčšou operačnou pamäťou RAM. Tak isto očakávame aj revolúciu na zadnej strane. Nasťahovať by sa sem mohli 3 šošovky fotoaparátu z iPhonu 11 Pro. Vďaka tomu nadobudne používanie iPadu Pro úplne iný rozmer v profesionálnej filmárskej sfére.

Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.
Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.

Okrem iPadu Pro by sme sa v polovici marca mohli dočkať aj iných produktov. Konkrétne hovoríme o iPhone SE 2/ 9 či nových MacBookoch Pro 13″ s lepšími procesormi a novými klávesnicami. Presný dátum síce nepoznáme, no vzhľadom na obrovské množstvo indícii je táto keynote už takým „verjným tajomstvom“. Nedávne informácie tiež potvrdili, že iPad Pro, predstavený o pár týždňov nebude ponúkať technológiu 5G.

Neznamená to ale, že sa jej nedočkáme v tomto roku pri najlepšom tablete, aký bude mať Apple v ponuke. Jeho špeciálna verzia s podporou nových sieti by mala prísť koncom 2020 potom, ako firma uvedie na trh nové iPhony (ktoré tiež budú podporovať 5G). Kto sa už na tento profi tablet teší?

Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.
V Číne začala výroba iPadu Pro. Vieme, kedy bude predstavený.
Prečítajte si tiež  iPad mini 6. generácie dosiahol svoje cenové dno. Kúpte si ho vo výraznej zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.