Viacero fanúšikov si počas sledovania seriálu Ted Lasso na platforme Apple TV+ všimlo záhadné zariadenie, ktoré pripomínalo iPhone, používalo iOS no v jeho vrchnej časti chýbal výrez pre Face ID. Nakoľko sa to stalo na platforme od Apple, automaticky sa začali objavovať špekulácie.

Telefón je viditeľný konkrétne v dvoch scénach šiesteho dielu „Signal“ druhej série Ted Lasso, pričom magazín Macrumors zameraný na túto technologickú spoločnosť tvrdí, že ide o úpravu, ktorá bola dorobená v post-produkcii.

Myšlienka, že by Apple odhalilo neohlásený produkt pomocou svojho seriálu je veľmi vzrušujúca, no ak sa pozrieme na súvislosti, v skutočnosti je dosť naivná a nereálna. Opýtajte sa sami seba otázku, prečo by to vôbec robila?

Je bežné, že televízie aplikujú na digitálne displeje zariadení „umele prekrytia“ (v tomto prípade celej plochy vrátane notchu), aby bol ich obsah pre divákov jasnejší. To sa skoro určite stalo aj v spomínaných scénach.

Apple v budúcnosti plánuje umiestniť notch priamo pod displej 

iPhone 14 MaxSamozrejme, v tomto prípade môžeme hovoriť skôr o chybe. Show Ted Lasso sledujú predovšetkým fanúšikovia značky Apple, nakoľko ju majú veľakrát k dispozícii bezplatne po zakúpení nejakého produktu.

Jablková spoločnosť si tu umiestňuje svoje produkty a ak producenti urobia takýto prešľap v podobe vynechania notchu, môže vzniknúť problém plný rôznych konšpiračných teórií.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Skutočnosť je ale taká, že iPhone 13 dostane notch rovnako ako iPhone X a všetky novšie generácie predstavené po ňom. Inžinierom sa však vďaka moderným technológiám podarilo zredukovať jeho veľkosť a taktiež vylepšiť niektoré schopnosti. Po novom by sa mal dať iPhone odomknúť napríklad aj s maskou alebo okuliarmi.

V budúcnosti sa bude Apple zameriavať na zakomponovanie Touch ID priamo pod displej. Notch teda naozaj zmizne no hovoríme až o roku 2022-2024. Napíšte nám do komentára, či vám prekáža tento drobný prvok vo vrchnej časti zobrazovacej jednotky. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -