iPhone je jednoducho perfektný smartfón a presvedčení sú o tom aj na americkom trhu. V prvom kvartáli 2020 zaznamenal najväčší podiel od roku 2016. Podľa štatistiky má iOS až 44% ľudí, ktorí si svoje zariadenie zakúpili po 1. januári. Takisto stúpla aj lojalita zákazníkov.

V USA je iOS až na 44% smartfonoch, zákazníci sú voči nemu lojálnejší.

Aj v časoch „koronakrízy“ prichádzajú pomerne pozitívne správy. Apple po 4 rokoch prekonalo rekord v počte aktivovaných zariadení s iOS na americkom trhu. Už v roku 2018 sa graf otočil a počet začal stúpať. Dnes má až 44% Američanov, ktorí si svoj smartfón zakúpili počas Q1 2020, operačný systém iOS. Zvyšných 56% potom používa Android.

Aby sme boli presní, samotná štatistika počíta so vzorkou približne 500 ľudí. Podľa Consumer Research Intelligence Partners je to zatiaľ tak akurát, avšak počty by sa budú ešte zvyšovať, takže percentá sa môžu mierne (ale nie výrazne) posunúť ktorýmkoľvek smerom.

V USA je iOS až na 44% smartfonoch.
V USA je iOS až na 44% smartfonoch.

Podľa prieskumu nebol len celkový podiel aktivovaných zariadení počas Q1 2020 tým, v čom Apple dominovalo. Takisto bola meraná aj lojalita zákazníkov voči značke. Tú dokonca v minulosti (2017, 2018) prekonala konkurenčná platforma Android. Minulý rok však začalo Apple opäť rásť.

Hoci v roku 2019 mala jablková spoločnosť lepšie výsledky ako teraz, treba podotknúť, že to isté platilo aj pre Android. Obe platformy sa ľahko prepadli, avšak rozdiel sa mierne zvýšil v prospech cupertinského giganta. Výsledok je teda taký, že Android dosiahol 89% a iOS 91% v lojalite zákazníkov.

Bude zaujímavé sledovať to, ako sa následujúce grafy začnú meniť vplyvom blížiacej sa ekonomickej krízy. Je veľmi pravdepodobné, že ľudia začnú kupovať viacej lacnejších smartfónov s Andoridom. Nie je to však na 100% isté. Karty môže stále zamiešať aj dostupný, iPhone SE, ktorý bude predstavený v polovici tohto mesiaca.

V USA je iOS až na 44% smartfonoch.
V USA je iOS až na 44% smartfonoch.
Prečítajte si tiež  Nevadí nám priplatiť si viac. Zákazníci najviac kupujú tieto iPhony
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.