Operačný systém iOS 16 bol ohlásený ešte začiatkom minulého mesiaca na podujatí WWDC 2022. Pre iPhone priniesol množstvo dôležitých zmien, ktoré sa netýkajú iba dizajnu ale aj funkčnosti zariadenia. A hoci sme si mysleli, že o iOS 16 už vieme všetko, spoločnosť počas beta testovania neustále pridáva dôležité novinky. Tie nám budú v blízkej budúcnosti zjednodušovať život.

Tá posledná sa týka konkrétne platobnej služby Apple Pay, ktorú môžeme už niekoľko rokov využívať aj v internetovom prehliadači Safari. Pokiaľ to služba alebo obchod ponúka, platba prebehne ešte jednoduchším, rýchlejším a hlavne bezpečnejším spôsobom, než aby ste niekde zadávali údaje zo svojej kreditnej / debetnej karty.

Ďalšie prehliadače s podporou Apple Pay budú pribúdať 

A aj keď je pravda, že aj prehliadače Chrome, Firefox či Edge bežali na Webkite, nikdy v nich nebolo možné platiť prostredníctvom Apple Pay. Dôvodom boli pravdepodobne obavy spoločnosti Apple zo zneužitia osobných údajov používateľa – keďže nad nimi nemala plnú kontrolu tak ako nad Safari.

Našťastie sa ale tento problém podarilo eliminovať, pretože technologický gigant z Cupertina oznámil, že Apple Pay už bude s príchodom iOS 16 fungovať aj v Chrome, Firefox či Edge. Všetko bude prebiehať úplne rovnakým spôsobom, ako v aplikácii Safari. Navyše, Apple svojim používateľom prisľúbilo, že ďalšie prehliadače budú do tohto zoznamu pribúdať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V praxi to teda znamená, že ľudia, ktorí vlastnia iPhone, budú mať opäť o niečo jednoduchší život pri platení na internete. Dajte nám vedieť do komentára, či sa v rámci iOS spoliehate na Safari alebo iný prehliadač od vývojárov tretích strán.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -