Aj keď to vyzerá veľmi sľubne, spoločnosť Apple sa ešte na sto percent nerozhodla, akú veľkosť displeja bude mať iPhone SE 4 vydaný v roku 2024. Uviedol to dnes svetoznámy analytik Ross Young so špecializáciou na zobrazovacie jednotky.

Spoločnosť Apple vraj zvažuje niekoľko možností týkajúcich sa veľkosti a materiálu, z ktorého bude displej vyrobený.

Aby sme boli konkrétnejší, technologický gigant sa v súčasnosti rozhoduje, či použije technológiu OLED alebo LCD. Rovnako tak nie je uzavretá uhlopriečka, ktorá by mala mať buď 5,7″ alebo 6,1″ palca. Firma vraj komunikuje s dvoma potencionálnymi dodávateľmi.

OLED by bol lepší ale drahší 

Koncept iPhone SE 4. generácie
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

V reči čísel hrá pre spoločnosť Apple LCD displej, nakoľko jeho výroba je relatívne lacná a technológia stačí aj menej náročným spotrebiteľom. Na druhej strane, lepšou voľbou pre zákazníka je jednoznačne OLED displej s krajším zobrazením, sýtejšou čiernou a hlavne nižšou spotrebou energie. V produkcii zaň ale Apple zaplatí viac.

Ako však dodáva Young, je možné, že OLED panely zlacnejú natoľko, že ich spoločnosť Apple použije aj pre základný iPhone SE 4. generácie, čo by bola príjemná zmena. A keď sa bavíme o tom, že toto zariadenie príde na trh v roku 2024, vidíme to pomerne reálne.

Bez ohľadu na to, či Apple použije 5,7-palcový alebo 6,1-palcový displej, Young sa domnieva, že iPhone SE 4 bude mať dizajn s výrezom, ale zatiaľ nie je známe, či Apple zavedie Face ID alebo zostane pri Touch ID. Správy sa v tomto prípade mierne líšia.

Dajte nám vedieť do komentára, čo by viac vyhovovalo vám.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 5S v teste proti šampanskému!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -