Ak sa neviete dočkať iOS 15, zďaleka nie ste sami. Nový operačný systém posunie možnosti našich jablkových smarfónov na celkom inú úroveň, pričom poskytne aj niekoľko užitočných vylepšení, ktoré nám zjednodušia život.

V prvom rade treba podotknúť, že sa neočakáva žiadna dizajnová revolúcia. Novinka by mala kráčať v šľapajách svojho predchodcu s tým, že niektoré prvky budú pozmenené alebo aspoň upravené.

Leaker Connor Jewiss hovorí napríklad o prepracovanom rozhraní pre tmavý režim a taktiež o rozhraní pre aplikáciu Správy. Zatiaľ nevieme, čo si máme pod tým predstavovať, no Apple nám chce poskytnúť lepší a pohodlnejší používateľský zážitok.

Pozrite sa na nový a realistický koncept iOS 15
Zdroj: 9to5mac

Zaujímavou novinkou má byť aj schopnosť sledovania jedla. Pravdepodobne za pomoci aplikácie Zdravie budeme mať k dispozícii aj špeciálne používateľské rozhranie, v ktorom si budeme môcť značiť konkrétne jedlá, kalórie či časy. Firma chce svojim zákazníkom zjednodušiť cestu k zdravému životnému štýlu bez nutnosti inštalácie apiek z internetového obchodu App Store.

iOS 15 bude mať podľa úniku aj prepracované rozhranie a dizajn pre notifikácie na uzamknutej ploche, o čom sa už hovorí niekoľko mesiacov. Rozloženie môže byť prehľadnejšie a elegantnejšie.

Dnes žiaľ nedokážeme s istotou povedať, do akej miery je nižšie uvedený únik pravdivý. Všetky zmeny nám ale prídu logické a relatívne ľahko zakomponovateľné. No a keďže sa nám WWDC 2021 už nezadržateľne blíži, informácií o chystaných novinkách stále pribúda.

https://twitter.com/connorjewiss/status/1397158493405302785

Napíšte nám do komentára, na čo sa najviac tešíte vy.

Prečítajte si tiež  Našli ste si pod stromčekom Apple Watch? Toto je 5 remienkov, ktoré by vás mohli zaujať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.