Pokiaľ máte radi individualizáciu, nasledujúci koncept od magazínu 9to5mac vás určite osloví. Tesne pred predstavením iOS 15 prináša svoju vlastnú víziu toho, aké by mohli byť nastavenia používateľského rozhrania. V súčasnosti si viete prepnúť medzi nočným a denným režimom. Povedzme si ale na rovinu, že to celkom nestačí.

Autori renderov sa preto zamysleli, akým spôsobom by to Apple mohlo zmeniť. Výsledok je zaujímavý. Koncept počíta nie len s denným a nočným režimom, ale aj s akýmsi ambientným režimom, ktorý by sa upravoval vždy v závislosti od okolitého svetla. Zariadenie by teda automaticky nemenilo iba jas ale aj farby, dynamické prvky a ďalšie detaily.

Medzi zaujímavú funkcionalitu patrí aj nastavenie tmavších ikoniek pri použití tmavého režimu. Sami ste sa možno stretli s tým, že ak máte v tme na nevýraznom pozadí veľmi jasnú a sýtu farbu, nie je to veľmi príjemné pre vaše citlivé oči. Takéto nastavenie teda považujeme za užitočné.

Prispôsobiteľné tlačidlá a ikony apiek

Ako iste viete, Apple už roky využíva jednotné farby tlačidiel, prepínačov a ďalších prvkov používateľského prostredia v iOS. Dizajnéri z 9to5mac sa ale rozhodli, že aj toto by mohlo byť plne prispôsobiteľné. Používateľ by si teda zvolil taký odtieň, aký mu najviac vyhovuje.

Na záver tu máme viacero možností týkajúcich sa ikoniek apiek. V súčasnosti využívame dizajn, ktorý bol stanovený ešte v roku 2013 spolu s operačným systémom iOS 7. Práve vtedy sa všetko premenilo do pestrých a jednoduchých farieb, čo mohlo prekážať niektorým konzervatívnejším používateľom.

Ak by sa Apple inšpirovalo týmto konceptom, váš iPhone by mal v ponuke aj zmenu dizajnu apiek podľa toho, čo vám najviac vyhovuje. Už dnes sa to koniec koncov dá nastaviť cez aplikáciu Skratky. Aby toho nebolo málo, Apple by sem mohlo zakomponovať systém nákupu týchto ikoniek, vďaka čomu by podporilo dizajnérov a vývojárov tak, ako to poznáme pri klávesniciach.

Čo hovoríte na tento jednoduchý ale nápaditý návrh vy? Napíšte nám do komentára, či by ste brali podobné zmeny alebo by Apple týmto spôsobom úplne zabilo čaro iOS, ktoré si operačný systém drží už viac ako 13 rokov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.