Pravdepodobne ste zachytili informáciu o tom, že iPhone 11 Pro je najlepším smartfónom na natáčanie videa na svete. Apple to veľmi dobre vie a snaží sa to využiť vo svoj prospech. Následujúce zábery ukazujú jeho možnosti. V profesionálnom prostredí ani nezistíte, že boli vytvorené na smartfóne. Pozrite si aj to, ako sa k nim Apple dostalo.

Video: Apple natočilo fascinujúce zábery na iPhone 11 Pro.

V Cupertine vedia ako robiť marketing. Používateľa nezaťažujú zbytočnými číslami. Ukazujú rovno výsledky. Jedným z nástrojov je aj YouTube. Firma tu pomerne často zdieľa videá, ktoré boli vytvorené na iPhone. Samotný kanál má momentálne cez 10 miliónov sledovateľov. Je tu teda dosť veľká fanúšikovská základňa. V Apple to skúšajú rôznymi spôsobmi. Môžeme si spomenúť na staršie videa s názvom „Shot on iPhone„.

- Reklama -

Teraz však vznikla celkom nová séria „Experiments“, z ktorej pochádza aj toto video. Jeho názov je Fire & Ice a môžeme ho pokojne označiť za umelecké dielo. Ako už bolo vyššie naznačené, bez toho aby ste vedeli vás ani nenapadne, že bolo kompletne celé vytvorené na najnovší iPhone 11 Pro Max. Samotné video obsahuje naozaj zaujímavé experimenty, ktoré vytvárajú nádherné vizuálne javy. Bude sa vám to páčiť.

„Behind the Scenes“

Ak ste si video pozreli až do konca, určite vám niektoré zábery nejdú celkom do hlavy. Nás napríklad uchvátil žeraví tunel. Našťastie má Apple v takýchto prípadoch zvyk pridávať aj „Behind the Scenes“. Inými slovami sa môžeme pozrieť na to ako vlastne video vznikalo. Popravde sme niektoré nápady nečakali. Musíme ale povedať, že autori vedeli dokonalo využiť potenciál kamery v iPhone 11 Pro.

Video: Apple natočilo fascinujúce zábery na iPhone 11 Pro.
Video: Apple natočilo fascinujúce zábery na iPhone 11 Pro.

Samotné dielo bolo natočené samozrejme na 4K. Nachádzajú sa v ňom rôzne zábery slow-mo, striedanie objektívov a podobne. Pokiaľ máte iPhone 11 Pro Max, nemusíte byť profesionálnym filmárom na to aby ste videli, že kvality kamery sú skutočne famóze. Je jedno či ide o optickú/digitálnu stabilizáciu obrazu, kvalitu natáčania v zhoršených svetelných podmienkach, farby atď… Vaše zariadenie vám má čo ponúknuť v každom smere.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.