Spoločnosť Apple je preslávená pre svoje špičkové kamery, ktoré každý rok pridáva do svojich iPhonoch. Aj keď si vždy myslíme, že medzigeneračne už nie je čo zlepšiť, spoločnosť Apple sa vždy vytasí s nejakým prekvapím, ktoré opäť posúva hranice. A čerstvo predstavený iPhone 15 Pro nebol žiadnou výnimkou.

Na skúšku si ho zobral talentovaný filmár Joey Helms, ktorý s ním natočil nádherné video z ulíc veľkomesta. Aj keď sú všetky zábery zaznamenané na kompaktný smartfón, ktorý sa každému z nás zmestí do vrecka, v skutočnosti pôsobia tak, akoby ich niekto natočil na profesionálnu kameru za tisíce eur.

Pridajme ku tomu kvalitný strih, prvotriednu postprodukciu a samozrejme adekvátne zvukové efekty a máme tú krátky film, ktorý by mohol byť pokojne aj oficiálnou reklamou na kamerový systém v iPhone 15 Pro.

Toto je najlepšia kamerová funkcia v iPhone 15 Pro 

Joey Helms poskytol portálu 9to5mac krátky rozhovor, v ktorom najviac pochválil tohtoročné pridanie funkcie LOG Image Profile. V praxi ide o niečo, ako o formát RAW pre videá, vďaka čomu môže filmár získať najlepší východiskový bod pre neskoršie úpravy a postprodukciu.

Podľa autora videa je iPhone niekoľko rokov popredu pred konkurenčnými zariadeniami s operačným systémom Android. Ak teda máte radi videá alebo krátke filmy a chcete si ich skúsiť sami natáčať, nákupom iOS zariadenia neurobíte krok vedľa. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za Apple Watch Series 9 a Ultra 2, ktoré výrazne zlacneli
Môže ťa zaujímať
- Reklama -