To, že sa stále nájdu ľudia, ktorí sa odhodlajú kradnúť v bežných prevádzkach nie je žiadne prekvapenie. Svoje o tom vie aj maloobchodná sieť spotrebnej elektroniky BestBuy, ktorá sa nedávno stretla s nepríjemným incidentom.

Video z bezpečnostnej kamery zachytáva, ako sa ku stolu, na ktorom sú pripevnené iPhony približuje partia ľudí, ktorí sa tvária, že si ich chcú iba obzrieť. Zrazu sa však všetko zmení, keď sa spoločne rozhodnú silou vytrhnúť zariadenia zo zabezpečovacích systémov a utiecť s nimi preč.

Spoločnosť Apple ale našťastie len prednedávnom zmenila spôsob zabezpečenia svojich zariadení, pričom po novom sú pripevnené na oveľa solídnejších kovových stojanoch. Pravdepodobne aj preto sa zlodejom nepodarilo nič ukoristiť a čo je ešte horšie, svojou aktivitou na seba strhli všetku pozornosť.

Pozorní zamestnanci na nič nečakali

 

Pri úteku už boli preto pripravení zamestnanci, ktorí sa ich snažili pochytať a následne odovzdať do rúk polície. Netreba pri tom zabúdať, že v tomto prípade boli vystavení veľkému riziku, nakoľko zlodeji mohli byť pokojne aj ozbrojení.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Obchodu samozrejme touto aktivitou vznikla škoda, nakoľko niektoré demo kusy zariadení boli pravdepodobne poškodené rovnako, ako zabezpečovací systém. Na strane druhej to však určite dopadlo lepšie, akoby zlodeji utiekli s Apple zariadeniami bez stopy preč.

A ešte dodáme, že aj keby sa im to podarilo, spoločnosť Apple používa v prípade vystavovaných produktov špeciálny demo softvér, kvôli ktorému je napríklad iPhone pre bežného človeka v podstate nepoužiteľný. Nič to ale nemení na veci, že zariadenie je možné využiť napríklad na účely predaja náhradných dielov a podobne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.