Ešte tesne pred predstavením iPhonu 13 sa na internete objavili správy, ktoré nám vôbec poprvýkrát prezradili, ako bude vyzerať jeho nástupca iPhone 14.

Samozrejme, s viac ako ročným predstihom sa všetko dopodrobna predpovedať nedá. Mnoho vecí ale majú v Apple dopredu pripravených a tak sa zrejme dostanú aj do produkčnej fázy.

- Reklama -

Ako môžete vidieť, najnovší koncept vytvorili šikovní dizajnéri Ran Avni a Pranav Nathe pre známy YouTube kanál ConceptsiPhone. Nachádza sa v ňom údajný iPhone 14 vo viacerých farebných prevedeniach a samozrejme s úplne prepracovaným dizajnom.

Ten má stále ploché hrany, no spolieha sa na trošku inú prednú a zadnú časť. Zatiaľ čo displeju v jeho vrchnej časti chýba výrez pre senzory skenovania tváre Face ID (tie sa nachádzajú pod displejom), vzadu prišla časť pre kamery o výrazne vystúpenie.

iPhone 14 môže byť inšpirovaný staršími generáciami zariadenia 

Šošovky sú teda umiestnené priamo v šasi, čo až nečakane pripomína staršie smartfóny od Apple, ako napríklad iPhone 4 alebo iPhone 5. Do dnešných dní sú práve tieto generácie považované za najkrajšie… 

Prečítajte si tiež  iPhone 13 (60 Hz) vs iPhone 13 Pro (120 Hz) - Rozdiel vo výdrži batérie vás šokuje!

Spomenúť tiež musíme, že autori do konceptu zapracovali aj tlačidlo pre uzamykanie a odomykanie so senzorom skenovania otlačku prsta Touch ID, ktoré sa nachádza v pravej bočnej časti. Ide o rovnaké riešenie, aké dnes využíva iPad Air (4. generácie) alebo iPad mini (6. generácie)

Poslednou zaujímavosťou je potom zmena nabíjacieho konektora. Dizajnéri vyradili Lightning a na miesto neho použili USB-C. Je to reakcia na žiadosť zákazníkov a hlavne tlak Európskej Únie.

Pozrite si video nižšie a napíšte nám do komentára, ako sa vám tento koncept zapáčil. Chceli by ste, aby sa uvedený dizajn dostal do sériovej produkcie? My jednoznačne áno.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.