Spoločnosť Apple nám už o niekoľko dní predstaví úplne nový iPhone 13, ktorý bude evolúciou iPhonu 12. Zariadenie dostane viacero dizajnových zmien ako aj technológií, no v porovnaní s predchodcom nepôjde o nič zásadné. Ak ho plánujete vynechať, dnes vám ukážeme, ako má vyzerať iPhone 14 v roku 2022.

O čerstvý únik sa postaral svetoznámy leaker Jon Prosser (presnosť 74,3 %), ktorý už dávnejšie celkom presne predpovedal dizajn iPhonu 12, AirTagu a taktiež zdieľal CAD súbory iPhonu 13, ktorých pravosť potvrdíme alebo nepotvrdíme už v najbližších dňoch.

Nakoľko má Prosser veľmi dobre informované zdroje, podarilo sa mu zistiť, že ďalší iPhone sa bude niesť v dizajnovom štýle iPhonu 4 a iPhonu 4S z roku 2010, respektíve 2011. Mnohí považujú práve túto generáciu za najkrajšiu a my s nimi ticho súhlasíme!

Apple teda použije riešenie „sendviču“, kedy spodnú časť zariadenia bude predstavovať sklenená plocha, v strede bude hliníkový alebo kovový rám a na vrchu zas displej. Tieto tri vrstvy bude možné pozorovať aj pri pohľade z profilu rovnako, ako napríklad na iPhone 11. 

Nové riešenie pre fotoaparáty 

Obrovskou zmenou má prejsť výstup pre fotoaparáty, ktorý zo zariadenia v podstate úplne zmizne. Šošovky by tak po ôsmych rokoch mohli byť opäť zapustené v tele zariadenia, čím sa zjednoduší tvar a celé to môže pôsobiť o niečo elegantnejšie.

Šepká sa tiež, že iPhone 14 dostane aj periskop s 10x zoomom. Ten však leaker vo svojom koncepte nezohľadnil, nakoľko nezískal presnejšie informácie o uvedenej technológii.

Taktiež si nie je istý niektorými technickými riešeniami, o ktorých nám povie viac už v dohľadnej dobe. Máme sa na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  V roku 2022 kúpite 6,7" iPhone 14 Max za 950€. Bude mať aj Touch ID!

Zásadnou zmenou má na záver prejsť aj predná strana displeja, ktorá už nebude disponovať kompletným výrezom pre Face ID ale nahradí ju okrúhla dierka pre kameru a všetky senzory budú ukryté pod zobrazovacou jednotkou.

Na renderoch to vyzerá skutočne zaujímavo a dovolíme si povedať, že aj veľmi atraktívne. Upozorňujeme, že zariadenie nemusí byť dostupné v takých istých farbách a taktiež sa do predstavenia môžu zmeniť niektoré detaily. Ako hrubý nástrel nám to ale v takomto časovom predstihu stačí.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -