Fanúšikovia spoločnosti Apple budú mať už o niekoľko týždňov svoj veľký „sviatok“. Technologický gigant totiž 6.6.2022 oficiálne spustí konferenciu WWDC 2022, vrámci ktorej sa budeme môcť zoznámiť aj s úplne novými generáciami operačných systémov.

Jedným z nich bude najočakávanejší iOS 16, o ktorom si.  môžete viac prečítať v tomto rozsiahlom článku. No a pokiaľ si ho budete chcieť vyskúšať ešte pred oficiálnym septembrovým uvedením na trh, vďaka leakerovi Markovi Gurmanovi vieme, kedy sa tejto možnosti dočkáte.

Podľa jeho slov Apple plánuje vydať prvú verejnú beta verziu iOS 16 len o niekoľko týždňov neskôr, ako predstaví samotný operačný systém. Ten by mal mať len tak mimochodom prepracované widgety a niekoľko nových vstavaných apiek alebo funkcií.

Prvé beta verzie budú plné chýb a nedokonalostí

Zdroj: NexPit.com

Aby sme boli presnejší, vývojárska beta verzia bude k dispozícii len niekoľko minút po skončení WWDC 2022. Nie je však žiadnym tajomstvom, že podobné systémy bývajú dosť nestabilné, rýchlo vybíjajú batériu a neodporúčajú sa inštalovať nikomu, kto nemá vývojársky účet (hoci je to možné).

Ak si teda budete chcieť vyskúšať aspoň verejnú betu, Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojej poslednej správe uviedol, že bude k dispozícii po vydaní 3. vývojárskej bety. A aj keď presný dátum nepoznáme, malo by k tomu dôjsť v priebehu prvého júlového týždňa. V tomto čase by mal byť systém vyladený do takej miery, že by nemal bežným ľuďom spôsobovať žiadne zásadné problémy.

Jeho stabilita, rýchlosť a tiež vplyv na výdrž batérie však budú ďaleko horšie, ako po vydaní oficiálnej verzie, ktoré je zatiaľ naplánované na september 2022. Apple tiež odporúča inštalovať beta verzie operačných systémov do sekundárnych zariadení, a nie do tých, ktoré používate na dennej báze.

S ich testovaním totiž vždy prichádza nepredvídateľné riziko, ktoré vám môže skomplikovať v rôznych situáciách život. A to vy určite nechcete.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Najpredávanejší iPad na Slovensku je v zľave za super cenu. Toto je dôvod, prečo ho Slováci milujú
Môže ťa zaujímať
- Reklama -