Apple na tento rok chystá veľké množstvo noviniek. Jednou z nich bude dozaista aj iPad Pro s 12″ displejom. Zatiaľ nevieme, či pôjde o verziu, ktorú uvidíme už v marci tohto roka. Vďaka známej uhlopriečke sme ale vytvorili vizualizáciu, v ktorej si ho môžete prirovnať k súčasným modelom.

iPad Pro s 12″ displejom a 3 šošovkami fotoaparátu

Spoločnosť Apple vyhráva konkurenčný boj v mnohých odvetviach. Jedným z nich sú samozrejme aj tablety. iPady Pro pochopiteľne nie sú tie najpredávanejšie. Na týchto pozíciach sú základné a dostupné modely.

Napriek tomu sa im darí ale veľmi dobre a oslovujú najmä používateľov v profesionálnej sfére. Len nedávno sme vás informovali o tom, že Apple rozbehlo začiatkom februára produkciu nového iPadu Pro. V tej dobe sme ale ešte netušili, že sa nemusí jednať o zariadenie s dvoma dostupnými uhlopriečkami.

Tesne potom sa totiž na internete objavila špekulácia, že firma plánuje predstaviť 12″ model a tiež model s 5G neskôr v roku 2020. Momentálne z týchto správ nie je možne zistiť, či to nebude jedno a to isté zariadenie, ktoré príde v októbri po predstavení nových iPhonov. Každopádne mnohých zaujíma, ako vlastne vyzerá taká 12″ uhlopriečka a či by iPadu Pro pasovala. Rozhodli sme sa to teda preveriť pomocou vizualizácie, ktorá vám na obrázku nižšie ukazuje približné rozmery tohto produktu.

- Reklama -
Ako bude vyzerať iPad Pro 12"? Vytvorili sme porovnanie!
Ako bude vyzerať iPad Pro 12″? Vytvorili sme porovnanie!

Ako môžete vidieť, bol by to super kompromis medzi 12,9″ a 11″. Na druhú stranu by sme ale potom nerozumeli tomu, načo by vlastne tieto dve verzie ostávali v predaji. Apple by zabilo 2 muchy jednou ranou.

Ušetrilo by náklady, ktoré pri výrobe dvoch zariadení vznikajú najmä v logistike a tiež by potešilo fanúšikov 11″ verzie (ktorá je populárnejšia). Na druhej strane by potom boli mierne sklamaní tí, ktorí využívajú veľký 12,9″ displej.

Voči týmto používateľom by bol takýtko krok dosť nefér. Na druhej strane na vizualizáciách môžeme vidieť, že 12″ displej je už dosť veľký a pravdepodobne by sa dalo aj na túto uhlopriečku veľmi rýchlo zvyknúť. Nechajme sa prekvapiť. Čo si myslíte o rozmeroch vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Apple chystá 12" iPad Pro. Doraziť má s trojicou fotoaparátov a výkonným procesorom.
Vizualizácia: Takto bude vyzerať iPad Pro 12″.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here