Spoločnosť Apple sa rozhodla, že v roku 2021 kompletne prepracuje svoj vyhľadávač Safari v operačnom systéme iOS 15. Tento krok je samozrejme vítaný, no používateľom spôsoboval problémy s neznalosťou ovládania.

Prečítajte si tiež  iPady by sa v budúcnosti mohli dočkať titánového tela

Azda najväčšou zmenou je presunutie vyhľadávacieho poľa z vrchnej časti obrazovky do tej spodnej. Človek tak ľahšie dočiahne na priestor pre vyhľadávanie, pokiaľ má napríklad kratšie prsty a zároveň vlastní najväčší iPhone 12 Pro Max.

Samotná zmena síce pôsobí super, no ľudia sa pri nej sťažujú na nedostatočnú intuitívnosť pre chýbajúce funkcie a tlačidla, ktoré predtým používali na každodenne báze. Tie z tohto miesta úplne zmizli a nahradili ich nové gestá.

Človek si bude môcť vybrať 

Z uvedeného vyplýva, že kým si ľudia na túto zmenu zvyknú, ešte to zrejme chvíľu potrvá. Presne preto sa v Cupertine rozhodli konať a používateľom ponúknuť pri nastavovaní Safari „voľnú ruku“.

Podľa poslednej zmeny v iOS 15 beta 6 Apple zvolilo taktiku, kedy si bude môcť sám používateľ zvoliť dizajn a spôsob ovládania Safari, ktorý mu najviac vyhovuje.

Ak teda preferuje pôvodné riešenie s umiestnením vyhľadávacieho poľa vo vrchnej časti obrazovky spolu s tlačidlami dole, nebude s tým žiaden problém. Všetko nájde cez Nastavenia > Safari. 

Hoci ide len o drobnosť, v konečnom dôsledku to dokazuje, ako sa Apple snaží ponúknuť možnosť maximálnej individualizácie operačného systému, o ktorom sa v nedávnej minulosti hovorilo ako o príliš obmedzenom…

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o novom vizuálnom spracovaní Safari od spoločnosti Apple myslíte vy.

Je podľa vás rozloženie prvkov situované ku spodnej časti obrazovky lepšie ako predtým alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -