Aplikácia Správy v systéme iOS 16 obsahuje viacero zmien, medzi ktoré patrí najmä možnosť upravovať a zrušiť odosielanie správ, v ktorých si všimnete napríklad gramatickú chybu.

Ďalšou skrytou zmenou je nový priečinok „Nedávno odstránené„, v ktorom sa nachádzajú všetky správy, ktoré ste odstránili po dobu 30 dní. Je to podobná funkcia ako album s totožným názvom v aplikácii Fotky.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Hoci je nová zložka „Nedávno odstránené“ v aplikácii Správy tak trochu skrytá, pri prvom odstránení správy alebo vlákna po aktualizácii na iOS 16 sa vám zobrazí upozornenie na túto zmenu.

„Odstránené správy sú presunuté do časti Nedávno odstránené: Nedávno vymazané správy sa automaticky vymažú po 30 dňoch. Môžete ich obnoviť z filtra Nedávno odstránené, ktorý nájdete v ponuke Upraviť.“ píše Apple v operačnom systéme.

Kde sa nachádza sekcia nedávno odstránené správy v iOS 16? 

Ak chcete nájsť novú sekciu v aplikácii Správy, klepnite na možnosť Upraviť v ľavom hornom rohu hlavného zobrazenia správ. Tam uvidíte novú možnosť „Zobraziť nedávno odstránené“, ktorá vás presmeruje do histórie všetkých vašich odstránených správ. Potom sa môžete rozhodnúť, či chcete obnoviť vlákno správ, nadobro ho vymazať, alebo tam správy ponechať počas 30-dňového limitu.

„V konverzáciách sa zobrazujú dni zostávajúce do vymazania,“ vysvetľuje spoločnosť Apple. „Po uplynutí tejto doby budú správy natrvalo vymazané. Môže to trvať až 40 dní.“

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple odštartovalo s AirTagom ďalší multimiliardový biznis

Spoločnosť Apple ponúka funkciu „Nedávno odstránené“ pre fotografie, videá alebo snímky obrazovky už niekoľko rokov. V aplikácii Fotky môžete kategóriu „Nedávno odstránené“ navyše uzamknúť pomocou Face ID, Touch ID alebo prístupového kódu. V aplikácii Správy zatiaľ nie sú žiadne možnosti uzamknutia rovnomennej sekcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -