Aj napriek tomu, že sa drvivá väčšina Apple produktov vyrába na území Číny, spoločnosť Apple sa snaží do čo najväčšej miery diverzifikovať produkciu. Využíva na to továrne svojich dlhoročných partnerov, ktoré sa nachádzajú v úplne iných krajinách.

Len nedávno sme vás informovali o tom, že iPhone 13 sa začal vyrábať už aj v Indii. Dôvodom je samozrejme lacná pracovná sila ale taktiež vysoké dovozné clá. Dnes sa však ukázalo, že spoločnosť Apple odštartovala produkciu tohto modelu už aj v Brazílii.

Ako uvádza portál 9to5mac, jeden z jeho čitateľov João Menicucci si nedávno kúpil iPhone 13 v tejto krajine, pričom sa pri pohľade na krabicu nestačil čudovať. Stálo na nej „Made in Brazil“. Na takýto nápis nebol nikdy predtým zvyknutý.

Menicucci všetko overil skrz sériové číslo modelu „MLPF3BR/A„, ktoré nápis na krabici potvrdilo. Dôvodom je, že zariadenia, ktoré sú dovážané z Číny majú identifikátor „BZ/A“.

Na Slovensko sa tento iPhone nedostane 

Na základe krátkeho výskumu sa podarilo zistiť, že technologický gigant z Cupertina vyrába v Brazílii „len“ jeden, 6,1″ iPhone 13. Firma totiž aktualizovala dokumentáciu skrz ANATEL (brazílsky telekomunikačný regulátor) tak, aby od 24. januára 2022 zahŕňala spoločnosť Foxconn Brazil ako výrobnú továreň pre tento produkt.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Zvyšné modely iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sa zatiaľ nebudú vyrábať v Brazílii. Takisto je nepravdepodobné, že iPhone 13 bude vyvážaný na export do zahraničia. Apple chce pravdepodobne týmto spôsobom len zasýtiť tamojší trh.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -