Ako píše Macrumors, spoločnosť Apple požiadala svojho najväčšieho dodávateľa Foxconn, aby začal s náborom pracovníkov, ktorí sa budú podieľať na výrobe celej série iPhonu 14. Nebolo by na tom nič neobvykle, keby to technologický gigant nerobil o niekoľko mesiacov skôr v porovnaní s predošlými rokmi.

Dôvodom tohto kroku sú podľa portálu United Daily News rozsiahle obavy spoločnosti, ktoré súvisia s aktuálnymi dianím v Číne. Pokiaľ sledujete správy, určite vám neuniklo, že v krajine vznikajú rozsiahle blokády kvôli pandémii COVID-19. Práve tie budú mať za následok nedostatok dodávok a pravdepodobne aj oneskorenie začiatku výroby pri viacerých technologických produktoch.

- Reklama -

Foxconn, ktorý pracuje pre spoločnosť Apple ako hlavný montážny partner už dokonca stihol zahájiť veľkú náborovú akciu pre svoju továreň v Zhengzhou. V kuloároch sa hovorí, že spoločnosť zvýšila bonusy až o 30 %, aby prilákala viacej pracovníkov uprostred naliehavej potreby splniť požiadavky spoločnosti Apple.

Apple hovorí o iPhone 13

Pexels/Caleb Oquendo

A aj keď je evidentné, že spoločnosť Apple sa chce týmto krokom pripraviť na lepšie zabezpečenie výroby iPhonu 14, navonok komunikuje svoje posledné kroky úplne iným spôsobom.

Foxconn svojim zamestnancom tvrdí, že inštrukcia na zvýšenie náboru v tomto neobvyklom ročnom období je odvodená z pokračujúceho silného dopytu po iPhone 13. Novinári však tvrdia, že pravda je celkom inde a nábor súvisí so skorým začatím produkcie iPhonu 14. Tá by sa mala rozbehnúť už niekedy v najbližších mesiacoch.

Apple má obavy kvôli lockdownom v Číne

Zdroj: Business Today

Ako uviedol finančný riaditeľ spoločnosti Apple Luca Maestri, obmedzenia dodávok budú stáť firma 4 až 8 miliárd dolárov v závislosti od toho, ako dlho bude dodávateľom trvať obnova prevádzok do pôvodného stavu.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Apple Tima Cooka sa všetky problémy s dodávkami sústreďujú na koridor v Šanghaji. Hoci sú už takmer všetky továrne opäť otvorené, bude trvať určitý čas kým sa vrátia na štandardnú úroveň výroby.

Problémy s dodávkami sa zatiaľ týkajú najmä iPadov a vyšších modelov MacBookov Pro. Cook tvrdí, že do budúcnosti bude ovplyvnená väčšina kategórií výrobkov, čo v konečnom dôsledku ovplyvní tržby spoločnosti Apple za nadchádzajúci kvartál.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -