Ako píše Macrumors, spoločnosť Apple požiadala svojho najväčšieho dodávateľa Foxconn, aby začal s náborom pracovníkov, ktorí sa budú podieľať na výrobe celej série iPhonu 14. Nebolo by na tom nič neobvykle, keby to technologický gigant nerobil o niekoľko mesiacov skôr v porovnaní s predošlými rokmi.

Dôvodom tohto kroku sú podľa portálu United Daily News rozsiahle obavy spoločnosti, ktoré súvisia s aktuálnymi dianím v Číne. Pokiaľ sledujete správy, určite vám neuniklo, že v krajine vznikajú rozsiahle blokády kvôli pandémii COVID-19. Práve tie budú mať za následok nedostatok dodávok a pravdepodobne aj oneskorenie začiatku výroby pri viacerých technologických produktoch.

Foxconn, ktorý pracuje pre spoločnosť Apple ako hlavný montážny partner už dokonca stihol zahájiť veľkú náborovú akciu pre svoju továreň v Zhengzhou. V kuloároch sa hovorí, že spoločnosť zvýšila bonusy až o 30 %, aby prilákala viacej pracovníkov uprostred naliehavej potreby splniť požiadavky spoločnosti Apple.

Apple hovorí o iPhone 13

Pexels/Caleb Oquendo

A aj keď je evidentné, že spoločnosť Apple sa chce týmto krokom pripraviť na lepšie zabezpečenie výroby iPhonu 14, navonok komunikuje svoje posledné kroky úplne iným spôsobom.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Foxconn svojim zamestnancom tvrdí, že inštrukcia na zvýšenie náboru v tomto neobvyklom ročnom období je odvodená z pokračujúceho silného dopytu po iPhone 13. Novinári však tvrdia, že pravda je celkom inde a nábor súvisí so skorým začatím produkcie iPhonu 14. Tá by sa mala rozbehnúť už niekedy v najbližších mesiacoch.

Apple má obavy kvôli lockdownom v Číne

Zdroj: Business Today

Ako uviedol finančný riaditeľ spoločnosti Apple Luca Maestri, obmedzenia dodávok budú stáť firma 4 až 8 miliárd dolárov v závislosti od toho, ako dlho bude dodávateľom trvať obnova prevádzok do pôvodného stavu.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Apple Tima Cooka sa všetky problémy s dodávkami sústreďujú na koridor v Šanghaji. Hoci sú už takmer všetky továrne opäť otvorené, bude trvať určitý čas kým sa vrátia na štandardnú úroveň výroby.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Problémy s dodávkami sa zatiaľ týkajú najmä iPadov a vyšších modelov MacBookov Pro. Cook tvrdí, že do budúcnosti bude ovplyvnená väčšina kategórií výrobkov, čo v konečnom dôsledku ovplyvní tržby spoločnosti Apple za nadchádzajúci kvartál.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -