Apple neschváli akékoľvek príslušenstvo s MagSafe

Ako iste viete, spoločnosť Apple využíva vlastný certifikačný proces. Ten s názvom MFI znamená „Made for iPhone“ a získavajú ho výrobcovia príslušenstva tretích strán na svoje kryty, káble, nabíjačky atď. Veľkou výhodou je možnosť predaja v autorizovaných obchodoch alebo priamo v Apple Store. Splniť všetky požiadavky ale nie je jednoduché.

Nové iPhony 12 majú v zadnej časti zabudovaný systém magnetov, ktorý je kompatibilný s príslušenstvom „MagSafe„. Neslúži však výhradne na nabíjanie, ako sa niektoré mylne domnievajú.

Pracujú s nim aj rôzne stojany, držiaky, kryty, ochranné púzdra a podobne. Nakoľko sa jedná o špecifickú technológiu od spoločnosti Apple, v Cupertine si potrpia na dodržiavaní pravidiel.

Nová príručka ukazuje výrobcom, čo všetko musia dodržiavať aby získali vyššie spomínaný certifikát MFI a čomu sa naopak vyvarovať. Celý dokument má niekoľko strán a tak sme z neho vypichli len to najdôležitejšie.

Všetky kryty a obaly musia mať hrúbku maximálne 2,1 mm. Tak isto by mali obopínať konštrukciu z každej strany (nie len rám ako takzvané „bumpery“).

Pokiaľ sa v nich nachádzajú magnety, nijakým spôsobom nemôžu rušiť bezdrôtové nabíjanie alebo kreditné karty s magnetickým prúžkom. Všetko musí skrátka fungovať tak, ako by to pochádzalo z dielne Apple.

Do komentára nám napíšte, či si potrpíte na príslušenstvo s certifikátom Made For iPhone alebo vám na tom nezáleží. Z nášho pohľadu je to pri krytoch celkom jedno. Nabíjací kábel alebo adaptér by sme ale bez značky MFI určite vynechali. Nikdy nemáte istotu, čo je to zač…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.