O pripravovanom iPhone 15 počúvame skoro každý jeden deň. Nie je to tak dávno, čo sa na internete objavili zvesti, že tento model dostane úplne nový hlavný fotoaparát, o ktorý sa postará spoločnosť Sony. Konkrétne malo ísť o 1″ snímač IMX903, ktorý mal byť nasadený na to, aby „vytrel zrak“ všetkým ostatným konkurentom.

Zdá sa však, že informácie ohľadom tejto novinky sa medzi jednotlivými leakermi rozchádzajú. Ako totiž uvádza portál GSMArena, iPhone 15 Pro Max bude pravdepodobne vybavený „len“ starším 1/1,28″ snímačom Sony IMX803, ktorý má rozlíšenie 48MP a dnes ho nájdeme v iPhonu 14 Pro / 14 Pro Max. Apple teda po 12 mesiacoch použije presne takú istú technológiu, vďaka čomu ušetrí nemalé peniaze.

A aby toho nebolo, spoločnosť Apple našla ešte jedno miesto, vďaka ktorému si bude môcť na iPhone 15 Pro Max posilniť maržu. Je ním displej, konkrétne M12 OLED panel, ktorý sa nemá po roku nijako zmeniť. Opäť bude mať obrovský jas, funkciu Always-on, variabilnú obnovovaciu frekvenciu 1 – 120 Hz či vysoké rozlíšenie.

Apple nepotrebuje zlepšovať skoro dokonalé 

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: SvetApple

Pokiaľ si myslíte, že Apple má v tomto smere na viac, máte len čiastočnú pravdu. Už iPhone 14 Pro Max držal dlhšiu dobu status smartfónu s tým najlepším displejom na svete.

A hoci už bolo toto zariadenie prekonané, stále zostáva jedným z najväčších lídrov v tejto oblasti. Aj keď by teda Apple možno mohlo vylepšiť zobrazovaciu jednotku aspoň minimálnym spôsobom, v súčasnosti to nepovažuje za prioritu.

To isté v podstate platí aj pre hlavný 48 Mp objektív. Hoci by sme určite viac ocenili väčší 1″ snímač Sony IMX903, pokiaľ by kvôli nemu hrozili dlhšie dodávky zariadení, prípadne zásadné zvýšenie ceny, určite by sme si vedeli aj túto inováciu odpustiť. iPhone 14 Pro Max je so snímačom IMX803 jedným z najlepších foto-mobilov sveta.

Lepší zoom a extrémne výkonný procesor 

iPhone 15 pro Max periskop
Zdroj: Macrumors

Nástupca si má polepšiť predovšetkým v optickom priblížení, o ktorý sa postará vstavaný periskop. Ten by mal mať k dispozícii až 6 – násobný optický zoom, ktorý aspoň čiastočne dobehne spoločnosť Samsung a ostatných konkurentov.

iPhone 15 Pro Max tiež dostane úplne nový 3 nm procesor A17 Bionic s extrémnym výkonom a 8 GB operačnou pamäťou RAM LPDDR5.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkazh 

Prečítajte si tiež  Unikol tajný prototyp MagSafe nabíjačky od Apple. Po testovaní mal byť zničený
Môže ťa zaujímať
- Reklama -