Apple vydalo beta verziu iOS 13.1.3 ešte minulý mesiac. Dostupná bola pre vývojárov po celom svete. Ako sa ale ukazuje, nefungovala správne. Vývojárska beta verzia iOS 13.1.3 zničila niekoľko iPhonov 11 a 11 Pro. Dôvodom bolo poškodenie čipu Ultra Wideband U1.

2Vývojárska beta verzia iOS 13.1.3 zničila niekoľko iPhonov 11 a 11 Pro.

Vývojárska beta verzia iOS 13.1.3 zničila niekoľko iPhonov 11 a 11 Pro.

My to spomenieme snáď vždy. Akonáhle sa na svetlo sveta dostane beta verzia niektorého zo systémov, ktorá je navyše určená len pre vývojárov, niekedy nie je najlepšie okamžite sa po nej vrhnúť a inštalovať ju do zariadenia. Samozrejme, človeka to láka vyskúšať niečo, čo ostatní ešte nemajú ale za akú cenu? Apple urobilo pri nedávnej beta verzii iOS 13.1.3 pre vývojárov evidentne chybu a ta spôsobila to, že váš iPhone 11 a 11 Pro mohol prestať fungovať. Ak ste sa ale pokúsili o nápravu cez počítač mali ste smolu. So zariadením nešlo prakticky nič urobiť nakoľko sa poškodil čip Ultra Wideband U1. O tom ste ešte asi ani nepočuli.

V skratke je to technológia, ktorá bola predstavená práve s novými iPhonmi. Aj preto sa problémy spojené s iOS 13.1.3 beta verziou týkajú len modelu 11 a 11 Pro. Samotný čip pribudol pre to aby sme mohli ešte presnejšie používať aplikáciu AirDrop. U1 dokáže presne zamerať napríklad iné zariadenia a odoslať do nich súbor po tom ako ste s nimi v tesnej blízkosti. Pokiaľ sa pýtate, na čo je to vlastne dobré, odpoveď sa skrýva v zatiaľ nepredstavenom produkte, Apple AirTag. Malo by ísť o malé sledovacie zariadenia, ktoré si pripneme na čokoľvek, čo často strácame (klúče, peňaženka a podobne) a následne budeme schopný tieto predmety prakticky okamžite vyhľadať.

Vývojárska beta verzia iOS 13.1.3 zničila niekoľko iPhonov 11 a 11 Pro.
Vďaka čipu môžete na niekoho namieriť tak ako je to na fotke – svetapple.sk

Pokiaľ ste si náhodou update iOS 13.1.3 pre vývojárov (ale pokojne aj pre verejné beta testovanie) ešte stále neaktualizovali, urobte to. Vyhnete sa zbytočným problémom a komplikáciám. Našťastie Apple uznalo svoju chybu a ponúklo riešenie.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here