To, že má jablková spoločnosť aktuálne jednu z najlepších kamier v mobilných zariadeniach, potvrdilo viacero testov. Dokáže natáčať nádherné 4K zábery vo vysokej kvalite s veľmi presnými farbami. Túto technológiu plánujú kompetentní zúžitkovať aj pri WWDC 2020. Celá konferencia môže byť streamovaná prostredníctvom iPhonu 11 Pro.

WWDC 2020 bude natočená na iPhone.

Na čo by v Apple kupovali drahé kamery a príslušenstvo, keď ho sami vyrábajú? Samozrejme, že iPhone nemôže konkurovať profesionálnym nástrojom, pomocou ktorých sa natáčajú filmy alebo seriály. Pokiaľ však ide o streamovanie konferencie, jeho kvalita by mohla byť viac ako dostačujúca. O najnovšie informácie sa postaral Mark Gurman z Bloombergu. Podľa jeho dobre informovaných zdrojov, bude cupertinský gigant využívať hardvér iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro pri vysielaní WWDC 2020 do celého sveta.

Okrem toho, že tým spoločnosť výrazne ušetrí na prípravách a zjednoduší si robotu, bude to aj skvelá vizitka, respektíve reklama na to, čo toto zariadenie pohybujúce sa na úrovni high-end modelov dokáže. Apple na podujatí predstaví napríklad iOS 14, nový macOS, watchOS či tvOS. Nebude sa teda jednať o žiadnu malú akciu. Okrem iného bude WWDC po prvýkrát bezplatná a na základe toho sa očakáva rekordný záujem zo strany vývojárov.

Podľa nášho názoru bude iPhone absolútne stačiť na to, aby bolo video na nerozoznanie od profesionálnej kamery, ktorá sa na streamovanie keynote bežne používa. Samozrejme, že tu Cupertinský gigant bude musieť pripraviť dokonalé podmienky. Nakoľko však zamestnáva množstvo profesionálov z oboru, určite to nebude taký problém. Ukazuje to, aký môže byť iPhone v skutočnosti užitočný. Môžete ho používať na bežné účely vo svojom živote ale aj na streamovanie celosvetovej konferencie.

American Idol sa natáča pomocou iPhonu!
WWDC 2020 bude natočená na iPhone.
Prečítajte si tiež  Aktualizácia, ktorá sa neaktualizuje. Ani v prípade Apple niekedy nemusí byť všetko bezchybné!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.