Spoločnosť Apple počas konferencie WWDC 2023 ukázala jeden z najrevolučnejších produktov vo svojej histórii. Ako sa však zdá, niektorým vývojárom ponuka Apple Vision Pro takpovediac nestačí. Spoločnosť Turing Software sa pozrela na to, ako by vyzeral jeden z najikonickejších operačných systémov v rozšírenej realite.

Turing Software, ktorá sa zaoberá výrobou softvéru pre Mac ukázala, ako je možné namodovať a spustiť Windows XP na zariadení Apple Vision Pro. Napriek tomu, že je zariadenie ešte stále vo vývoji a má byť uvedené na trh až o niekoľko mesiacov, devkit pre vývojárov je k dispozícii už teraz.

Ako môžete vidieť vo videu nižšie, Windows XP sa spúšťa priamo z operačného systému visionOS. UTM vo svojom príspevku hovorí, že zatiaľ nevie pripojiť klávesnicu, ani iné vstupné zariadenie, takže video je zatiaľ len ukážkou.

Prečítajte si tiež  Nepríjemné prekvapenie: vývojári nemajú záujem o Apple Vision Pro

Windows XP pre Apple Vision Pro? Prečo nie

UTM Virtual Machines pre Mac je určený pre používateľov počítačov od Apple, aby si mohli nainštalovať rôzne verzie Windows, alebo Linuxu a používať tak veľké množstvo programov určených pre tieto systémy.

UTM využíva virtualizačný rámec Apple Hypervisor na spúšťanie operačných systémov ARM64 pre počítače s čipmi Apple Silicon takmer natívnou rýchlosťou. Okrem toho je k dispozícii emulácia s nižším výkonom na spustenie x86/x64 na Apple Silicon, ako aj ARM64 na Intel.

Keď spoločnosť Apple prešla z procesorov Intel na svoj vlastný Apple Silicon, stratila sa funkcia Boot Camp. Tá umožňovala reštartovať Mac a nechať na ňom bežať Windows natívne. Ešte stále však existujú spôsoby, ako do svojho Macu dostať systém od Microsoftu, ako napríklad program Parallels. .

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here