Nie je žiadnym tajomstvom, že sa spoločnosť Apple už niekoľko dlhých rokov zameriava na to, aby boli jej mobilné procesory série „A“ výkonnejšie, než riešenia od konkurenčných výrobcov. Ako sa však ukazuje, SOC, ktoré dnes vyrába spoločnosť Qualcomm, sú už veľmi blízko k tomu, aby túto výhodu spoločnosti Apple jednoducho ukradli. Potvrdzujú to aj najnovšie testy Xiaomi 12S Ultra, ktoré v jednej z disciplín zničili dosluhujúci iPhone 13 Pro Max.

Konkrétne ide o porovnania od Golden Reviewer a teda spoločnosti, ktorá pravidelne vykonáva podrobné recenzie smartfónov či tabletov. Vďaka poslednému testu sa jej podarilo zistiť, že grafický výkon Xiaomi 12S Ultra je ďaleko pred tým, čo ponúka iPhone 13 Pro Max od spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Čínske zariadenie poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1, ktorý je vďaka 4nm výrobnému procesu výrazne lepší ako jeho predchodca. Podľa spoločnosti Qualcomm ponúka o 10 % vyšší CPU výkon a o 10 % rýchlejšie taktovanie GPU. Zároveň je až o 30 % úspornejší.

Xiaomi 12S Ultra má perfektné tepelné vlastnosti 

Xiaomi 12S Ultra
Zdroj: Xiaomi

Pri spustení hry Genshin Impact, ktorá je veľmi náročná na grafiku, dosiahol Xiaomi 12S Ultra vyššiu snímkovú frekvenciu, než všetky ostatné smartfóny, ktoré boli predstavené v roku 2022. FPS sa udržalo na hranici 57,7, čo je vcelku zaujímavá hodnota. Dôležité je ale aj to, že čínsky smartfón sa počas testu skoro vôbec neprehrieval.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Zistenia Golden Reviewer dokonca uvádzajú, že Xiaomi 12S Ultra zostal po teste „chladnejší“ ako väčšina ostatných smartfónov v zozname. Tesne pod ním sa nachádzal iPhone SE 2022 s čipom A15 Bionic či Samsung Galaxy S22 Ultra, ktorý ma procesor Snapdragon 8 Gen 1.

Xiaomi 12S Ultra poráža aj iPhone 13 Pro Max v grafickom výkone
Zdroj: Golden Reviewer

V tepelných vlastnostiach dokonca čip od spoločnosti Qualcomm prekonal aj iPad Air z roku 2022, ktorý je poháňaný ARM procesorom Apple M1. Ten môžete poznať napríklad z Macbooku Air, MacBooku Pro alebo iMacu 24″.

Na iPad mini 6. generácie zatiaľ smartfón od Xiaomi nestačil 

iPad mini 6. generácie čierny a iPhone 13 Pro biely
Zdroj: Unsplash / Jeremy Bezanger

Ak ste však zarytými fanúšikmi spoločnosti Apple, možno vás poteší aspoň zistenie, že Xiaomi 12S Ultra nebolo na prvom mieste v rebríčku. To obsadil iPad mini 6. generácie, ktorý sa spolieha na procesor A15 Bionic.

V porovnaní s čínskym smartfónom ponúka vyššiu snímkovú frekvenciu – až 59,3 FPS a rovnako tak lepšie tepelné vlastnosti. Ak si teda chcete kúpiť kompaktné zariadenie na hry, posledný iPad mini bude skvelou voľbou. Jeho cena štartuje na hranici 549,00 € s DPH.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -