Spoločnosť Apple sprístupnila v iOS 14 funkciu „picture in picture“, vďaka ktorej môžete vo vybraných apkách sledovať videa v zmenšenom okne počas toho, ako na svojom iPhone napríklad odpisujete na správu. Človek by očakával, že niečo podobné okamžite využije aj služba YouTube. Ako sa však ukazuje, táto výborná funkcia tu zatiaľ nebude dostupná ani za predplatné.

Spoločnosť Google, ktorá YouTube vlastní, síce do dnešných dní testovala rozšírené možnosti funkcie obraz v obraze, no ako uvádza portál The Verge, to sa teraz s nejasným výsledkom končí. Funkcia bola dostupná pre používateľov v USA a aj to za predpokladu, že si za ňu zaplatili vrámci mesačného Premium predplatného (9,49 € mesačne na Slovensku).

Ľudia sa však začínajú na internete vo veľkom sťažovať, že im obraz v obraze nefunguje a YouTube na to reaguje tým, že svoj „experiment“ medzičasom ukončil. V súčasnosti by mal byť teda dostupný len na zariadeniach s Androidom a aj to len pre tých používateľov, ktorí si platia Premium členstvo.

YouTube zmiatol fanúšikov 

Youtube PiPMomentálne nie je jasné, ako to bude celé pokračovať ďalej, no YouTube nedávno spôsobil chaos svojim nepresným vyjadrením, keď pri odpovedi na tweet fanúšika napísal, že picture in picture bude dostupný pre všetky zariadenia s iOS 15 alebo novším.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Len o niekoľko hodín neskôr sa ukázalo, že služba sa tak trochu „sekla“, nakoľko vo svojom vyjadrení nemyslela na aplikáciu YouTube ale na YouTube TV, čo je niečo úplne iné. Pôvodný tweet bol teda zmazaný a nahradilo ho oficiálne vyjadrenie s kompletným vysvetlením.

Za nás teda veľké sklamanie. Napíšte nám do komentára, či vám PiP pri YouTube chýba alebo nie. Sme zvedaví na všetky vaše názory a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -