Zdá sa, že herná sféra sa na obrazovkách iPhonov dočká výrazného rozšírenia. Okrem špičkových AAA titulov ako Death Stranding či Resident Evil 4, sa však môžeme tešiť aj na staršie herné zážitky. Apple totiž už čoskoro otvorí brány pre nové emulátory, ktoré prinesú tituly z rôznych konzolových hier.

Vývojový tím aplikácie Provenance, ktorá slúži ako univerzálny frontend pre rôzne herné emulátory, pracuje na svojom príchode do App Store. Táto aplikácia umožní používateľom iPhonu a Apple TV emulovať hry z rôznych klasických herných systémov. Medzi hrami nájdeme tituly z konzol ako PlayStation, GameCube, Wii, SEGA Genesis a Atari 2600.

Apple chce priniesť viac herných zážitkov na iPhone

Momentálne sú v App Store dostupné emulátory pre staršie konzoly Nintendo a Commodore 64, ako je napríklad Delta, ktorý emuluje hry pre Game Boy a Nintendo DS. Príchod aplikácie Provenance prinesie ešte viac herných zážitkov na obrazovky jablkových zariadení.

Nintendo emulátor pre iPhone
Zdroj: DALL-E

Provenance je vo vývoji už od roku 2016 a momentálne je možné ju nainštalovať na zariadenia mimo obchodu App Store. Apple nedávno aktualizoval svoje smernice, čím otvoril dvere pre emulátory retro herných konzol na svojich platformách.

Tento krok by mal umožniť bezproblémový príchod emulátorov pre konzoly Sony, SEGA a Atari aj do oficiálneho obchodu.

Je dôležité poznamenať, že hoci americké súdy uznali emulátory za legálne, sťahovanie ROM súborov chránených autorskými právami bez povolenia je nelegálne. Nintendo na svojej webovej stránke uvádza, že pirátstvo ich hier je protizákonné. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám Apple prinesie.

Prečítajte si tiež  Apple odstránil obľúbený emulátor pre hry z retro konzoly Game Boy. V App Store bol extrémne krátko

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -