Pravdepodobne ste čítali články na tému, aký je iPhone 12 mini neúspešný. Hoci je po stránke ergonómie doslova dokonalý a jeho drobný 5,4″ displej padne do ruky ako uliaty, zákazníci preferujú väčšie a drahšie verzie. Holt, dnes je taká doba.

Ak by sme sa pozreli na jeho percentuálny podiel na trhu, zistili by sme, že je to v rámci celej série iPhonu 12 asi iba 5-6%. No a aj keď je toto číslo doslova smiešne, v porovnaní s konkurenciou vzbudzuje rešpekt. iPhone 12 mini je aj napriek nízkemu záujmu v očiach Apple ôsmy najpredvídavejší smartfón na svete. Toto veru nepovažujeme za zlý výsledok.

- Reklama -

Zákazníci však vyslali technologickému gigantovi jasný signál, že v budúcnosti očakávajú väčšie uhlopriečky, no a ten na to evidentne reaguje. Ako uvádza analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%), v blízkej budúcnosti môžeme na mini verziu iPhonu skoro úplne zabudnúť.

Dožije ako iPhone SE

Samozrejme, Apple ešte počíta s iPhonom 12S mini respektíve 13 mini v roku 2021, no neskôr tento model z ponuky vypadne a pravdepodobne nahradí miesto štartovacej SE verzie.

No a ak vás teraz zaujíma, ako bude vyzerať štandardný iPhone budúcnosti, odpoveď nie je potešujúca. Apple chystá podľa Kua opäť štyri modely s dvoma uhlopriečkami, ktoré sa budú líšiť technológiami. K dispozícii by sme tak mali mať dve 6,1″ verzie (jednu drahšiu a jednu lacnejšiu) a to isté platí aj o 6,7″ modeloch.

Je to zaujímavé smerovanie a popravde sa spoločnosti Apple nečudujeme, vzhľadom na obrovský záujem zo strany ázijského trhu, kde sa iPhone pomaly ale isto etabluje.

Napíšte nám do komentára, či vám bude 5,4″ model v ponuke chýbať alebo si myslíte, že v nej v roku 2020-2021 už nemal čo robiť.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. suhlas bude mne sa ozruty nepacia dufam ze apple tento omyl coskoro napravy lebo strati mrte zakaznikov mne vyhovuje velkost rozpeti 4.7 az 5.4

  2. ja mam iphone 6s a firemny iphone 12 mini oboch sa drzim sa zubami nechtami lebo mi velkost vyhovuje idealne do max 5.4 je to prave orechove preto som chcel iphone idealna velkost ziadne ozruty tehly kvadre lopaty na odhrnanie snehu ako je to android ale hlavne vadilo mi smirovanie od googlu jasne ze bude chybat keby chcem lopatu tak mozem pouzivat ipad mini ten ma 7.9 palcov palec horu dolu to je malo 2 cm hore dolu to nepostrehnes alebo respektive pol palca pri modeloch 6.5

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here