Pravdepodobne ste čítali články na tému, aký je iPhone 12 mini neúspešný. Hoci je po stránke ergonómie doslova dokonalý a jeho drobný 5,4″ displej padne do ruky ako uliaty, zákazníci preferujú väčšie a drahšie verzie. Holt, dnes je taká doba.

Ak by sme sa pozreli na jeho percentuálny podiel na trhu, zistili by sme, že je to v rámci celej série iPhonu 12 asi iba 5-6%. No a aj keď je toto číslo doslova smiešne, v porovnaní s konkurenciou vzbudzuje rešpekt. iPhone 12 mini je aj napriek nízkemu záujmu v očiach Apple ôsmy najpredvídavejší smartfón na svete. Toto veru nepovažujeme za zlý výsledok.

- Reklama -

Zákazníci však vyslali technologickému gigantovi jasný signál, že v budúcnosti očakávajú väčšie uhlopriečky, no a ten na to evidentne reaguje. Ako uvádza analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%), v blízkej budúcnosti môžeme na mini verziu iPhonu skoro úplne zabudnúť.

Dožije ako iPhone SE

Samozrejme, Apple ešte počíta s iPhonom 12S mini respektíve 13 mini v roku 2021, no neskôr tento model z ponuky vypadne a pravdepodobne nahradí miesto štartovacej SE verzie.

No a ak vás teraz zaujíma, ako bude vyzerať štandardný iPhone budúcnosti, odpoveď nie je potešujúca. Apple chystá podľa Kua opäť štyri modely s dvoma uhlopriečkami, ktoré sa budú líšiť technológiami. K dispozícii by sme tak mali mať dve 6,1″ verzie (jednu drahšiu a jednu lacnejšiu) a to isté platí aj o 6,7″ modeloch.

Je to zaujímavé smerovanie a popravde sa spoločnosti Apple nečudujeme, vzhľadom na obrovský záujem zo strany ázijského trhu, kde sa iPhone pomaly ale isto etabluje.

Napíšte nám do komentára, či vám bude 5,4″ model v ponuke chýbať alebo si myslíte, že v nej v roku 2020-2021 už nemal čo robiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.