Ako iste viete, spoločnosť Apple pracuje na novom iPhone 12S mini alebo iPhone 13 mini, ktorý bude predstavený niekedy v septembri 2021. Zariadenie má disponovať podobnou konštrukciou, ako jeho predchodca, no nevyhne sa drobným zmenám

Tou azda najhlavnejšou môže byť rozmiestnenie šošoviek zadného fotoaparátu, ktoré už nebudú situované vertikálne pod sebou ale oproti sebe. S informáciou prišiel portál MySmartPrice a my sme sa jej venovali v tomto článku. Zmena na prvý pohľad pôsobí trochu odstrašujúco, no keď sa na ňu zadívate, zvyknete si.

Prečo by to Apple robilo?

Pokiaľ sa pýtate, prečo by sa Apple uchýlilo ku takémuto kroku, odpovedí môže byť hneď niekoľko. V prvom rade je to dizajn a odlíšenie novinky od iPhonu 12 mini.

Ľudia majú radi, keď si kúpia niečo nové a môžu sa s tým patrične pochváliť. Koniec koncov, samotný iPhone 12 má fotoaparáty riešené podobne ako iPhone 11. Ak je zariadenie v puzdre, častokrát nie je jasné, o aký model sa jedná.

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Druhým dôvodom sú potom zmeny samotných fotoaparátov. Pokiaľ sa potvrdí, že Apple chce aj do najmenšieho iPhonu 13 mini zakomponovať optickú stabilizáciu snímačov, možno bude musieť vykonať zložitejšie hardvérové zmeny, aby sa sem technológia zmestila.

V súčasnosti je dostupná len pre iPhone 12 Pro Max a ten má o niečo väčší kamerový modul, v porovnaní so všetkými ostatnými verziami. Aj to je koniec koncov dôvod, prečo sme v rámci nášho konceptu zväčšili rozmery šošoviek.

Poloha LED diódy sa zrejme nezmení a mikrofón sa presunie do ľavej spodnej časti. Pre lepšiu estetiku by sa sem možno hodil LiDAR skener, no zatiaľ to nevyzerá tak, že sa tento rok dostane do iných než „Pro“ modelov.

Zmenšili sme aj výrez pre Face ID

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Je možné, že si to na prvý pohľad ani nevšimnete, no v rámci tvorby nášho konceptu sme jemne zredukovali aj výrez pre Face ID.

Základný iPhone 13 mini by tak mohol pôsobiť ako dnešný iPhone 12 so 6,1″ displejom. Nepredpokladáme, že avizované zmenšenie notchu bude výrazné. Pôjde skôr o drobnú „kozmetickú“ úpravu.

Slúchadlo pre telefonovanie bolo teda situované do vrchnej časti krycieho sklíčka a na jeho pôvodnom mieste sa nachádzajú biometrické senzory. Predná kamera je presunutá sprava doľava tak, ako nám to ukazovali nedávne úniky od MacOtakara.

Zvyšné detaily však zostali rovnaké alebo veľmi podobné a iPhone 13 mini bude zrejme z veľkej časti pripomínať iPhone 12 mini.

Pozrite si všetky rendery v našej galérii a napíšte nám do komentára, ako sa vám táto zmena páči, respektíve nepáči. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.