Na svete máme množstvo výrobcov mobilných zariadení, ktorí predstavujú svoje novinky každý jeden rok. Aj preto sa poradie ich popularity pravidelne mení. Portál Gizchina teraz prišiel so správou, ktorá nám odhaľuje tú najobľúbenejšiu značku smartfónov súčasnosti. Takisto nám ale približuje aj poradie ďalších výrobcov, ktoré je pomerne prekvapujúce.

O celý výskum sa postarala popredná čínska agentúra Chnbrand, ktorá sa zaoberá pravidelným hodnotením značiek a takisto poradenstvu. V jej indexe spokojnosti vedie spoločnosť Apple, ktorá túto priečku obsadila už niekoľkokrát po sebe.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ak by ste však čakali na druhom mieste juhokórejský Samsung a teda najväčšieho výrobcu mobilných zariadení na svete, tak ste na omyle. Tejto firme sa v roku 2022 príliš nedarilo a skončila podstatne nižšie.

Rebríčku spokojnosti zákazníkov dominuje Apple. Uzatvára ho Samsung

iPhone 13 Pro vo svetlo modrej farbe sierra blue zo zadnej strany položený na drevenom stole
Zdroj: Unsplash / Anthony Choren

Rebríček spokojnosti zákazníkov odhaľuje, že zatiaľ čo Apple s prehľadom vyhráva, Samsung ľudia radia až na deviate miesto. Čítate správne.

Pred ním sa nachádza množstvo iných čínskych výrobcov, ktorí sa taktiež sústredia na platformu Android. A aby sme vás veľmi nenapínali, podrobný zoznám nájdete po týmto odstavcom.

  1. Apple (86,2 C-CSI)
  2. Huawei (85,5 C-CSI)
  3. Xiaomi (83,1 C-CSI)
  4. OPPO (76,1 C-CSI)
  5. Honor (75,2 C-CSI)
  6. iQOO (74,2 C-CSI)
  7. Redmi (73,7 C-CSI)
  8. Vivo (67,4 C-CSI)
  9. Samsung (67 C-CSI)

Ako môžete vidieť, na druhom a treťom mieste sa s najvyššou spokojnosťou zákazníkov, ktorá sa označuje pomocou skóre C-CSI, umiestnili spoločnosti Huawei a Xiaomi. Rebríček pokračoval firmami Oppo, Honor, iQOO, Redmi, Vivo a na samom konci TOP 9 môžeme pozorovať juhokórejský Samsung.

Samsung sa výrazne prepadol 

čierny samsung galaxy S21 Ultra s podporou 5G pripojenia a krabičkou
Zdroj: Unsplash / Anh Nhat

Je zaujímavé, že zatiaľ čo Apple dosahuje 86,2 C-CSI, Samsung má len 67 C-CSI. To je výrazne horší výsledok. Ako dopĺňa portál Gizchina, zatiaľ čo v prvej trojke nedošlo ku žiadnym medziročným zmenám, 4. až 9. miesto tvorí presný opak.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Napríklad také Oppo narástlo až o 4 miesta, Honor klesol o jedno miesto a iQOO či Redmi sú v zozname absolútnymi nováčikmi. Pohoršil si ale Samsung, ktorý spadol o 2 pozície a tiež Vivo, ktoré zaznamenalo prepad o 3 pozície.

Aké zariadenie používate vy a ako ste s ním dlhodobo spokojní?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here