Spoločnosť Apple dosiahla pred pár dňami trhovú kapitalizáciu na úrovni 3 biliónov amerických dolárov, vďaka čomu si vytvorila veľký náskok pred Microsoftom, ktorý sa udržiava na druhom mieste. A aj keď ide o najhodnejšiu firmu na svete, ukazuje sa, že šetrí všade kde sa dá.

Ako informuje portál 9to5mac, zamestnanci spoločnosti Apple, ktorí pracujú v maloobchode a používajú prenosné terminály (alebo službu Tap to Pay, pri ktorej už terminál nie je potrebný) na to, aby mohli zákazníci platiť kartou, používajú extrémne staré smartfóny.

Pokiaľ ste niekedy navštívili Apple Store, pravdepodobne ste si všimli, že tu poväčšine nie je klasický pult, kde sa dokončuje objednávka. Veľakrát zaplatíte rovno pracovníkovi, ktorý sa vám venuje.

Aj keď sa tomu ťažko verí, títo ľudia ešte aj dnes pracujú s iPhonmi XS, ktoré Apple predstavilo ešte v roku 2018 a spoliehajú sa na čip A12 Bionic. Iste, nie sú to zlé smartfóny, no keď ich firma sama vyrába, mohla by ich inovovať pravidelnejšie, ako raz za 5 rokov. V poslednom období sa totiž začali objavovať sťažnosti.

iPhone XS spôsobuje zamestnancom vrásky na čele 

iPhone XS Max
Zdroj: Unsplash / Sebastian Bednarek

Pracovníci na pobočkách sa začali sťažovať vedeniu, že staré telefóny majú problémy. Parker Ortolani z Vox Media sám videl, ako musel byť vymenený jeden iPhone za druhý priamo uprostred transakcie v Apple Store, čo určite nepôsobí dobrým dojmom na zákazníka.

Taktiež sa objavil výrok zamestnanca, ktorý uviedol, že telefón mení priemerne dva až trikrát denne. A to je už pomerne dosť.

Dobrou správou pre zamestnancov podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg ale je, že Apple už v najbližších mesiacoch začne vymieňať starý iPhone XS za oveľa modernejší, rýchlejší a výkonnejší iPhone 14. Snáď ho teda pracovníci nebudú musieť používať každý jeden deň, po dobu piatich rokov ale Apple pristúpi ku častejším inováciám.

Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 16.2 umožní novú funkciu pre displej, vďaka ktorej Vám batéria vydrží o niečo dlhšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here