To, čo bolo odhalené ešte v kódoch systému iOS v rámci beta verzií sa dnes potvrdilo. Spoločnosť Apple dnes oznámila plány na zavedenie novej funkcie „Tap to Pay“, ktorá umožní kompatibilným iPhonom prijímať platby prostredníctvom Apple Pay, bezkontaktných kreditných a debetných kariet a iných digitálnych peňaženiek bez potreby dodatnočného externého hardvéru.

Prečítajte si tiež  S Face ID a rúškom budete môcť po novom platiť cez Apple Pay!

Ako vám už však určite je jasné, ako prví sa tejto vhychytávky dočkajú obyvatelia Spojených štátov. Apple uviedlo, že funkcia bude spustená v USA „neskôr“ v tomto roku. Jej úlohou bude umožniť obchodníkom prijímať bezkontaktné platby prostredníctvom podporovaných aplikácií iOS pomocou iPhonu XS alebo novšieho.

Platenie aj príjímanie platieb pomocou iPhonu

Tap to Pay bude fungovať na rovnakom princípe, ako klasické platenie hodinkami a telefónom. Zákazník jednoducho podrží svoj smartfón, Apple Watch alebo platobnú kartu v blízkosti iPhonu obchodníka, a platba sa bezpečne dokončí prostredníctvom zabudovaného NFC čipu.

tap to pay

V súčasnosti sa obchodníci, ktorí prijímajú bezkontaktné platby na iPhone, musia spoliehať na ďalší hardvér, ako je napríklad čítačka Square Reader. Príchod novej funkcie preto určite poteší nejedného záujemcu. Neskôr v tomto roku túto funkciu zavedú aj obchody Apple Stores v USA. Je však otázne kedy (a či vôbec) spustí firma túto možnosť aj pre iný trh, nakoľko žiadne ďalšie krajiny sa v tlačovej správe nespomínajú.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 predsa dorazí aj s modelom bez slotu na SIM kartu

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.