To, čo bolo odhalené ešte v kódoch systému iOS v rámci beta verzií sa dnes potvrdilo. Spoločnosť Apple dnes oznámila plány na zavedenie novej funkcie „Tap to Pay“, ktorá umožní kompatibilným iPhonom prijímať platby prostredníctvom Apple Pay, bezkontaktných kreditných a debetných kariet a iných digitálnych peňaženiek bez potreby dodatnočného externého hardvéru.

Ako vám už však určite je jasné, ako prví sa tejto vhychytávky dočkajú obyvatelia Spojených štátov. Apple uviedlo, že funkcia bude spustená v USA „neskôr“ v tomto roku. Jej úlohou bude umožniť obchodníkom prijímať bezkontaktné platby prostredníctvom podporovaných aplikácií iOS pomocou iPhonu XS alebo novšieho.

- Reklama -

Platenie aj príjímanie platieb pomocou iPhonu

Tap to Pay bude fungovať na rovnakom princípe, ako klasické platenie hodinkami a telefónom. Zákazník jednoducho podrží svoj smartfón, Apple Watch alebo platobnú kartu v blízkosti iPhonu obchodníka, a platba sa bezpečne dokončí prostredníctvom zabudovaného NFC čipu.

tap to pay

V súčasnosti sa obchodníci, ktorí prijímajú bezkontaktné platby na iPhone, musia spoliehať na ďalší hardvér, ako je napríklad čítačka Square Reader. Príchod novej funkcie preto určite poteší nejedného záujemcu. Neskôr v tomto roku túto funkciu zavedú aj obchody Apple Stores v USA. Je však otázne kedy (a či vôbec) spustí firma túto možnosť aj pre iný trh, nakoľko žiadne ďalšie krajiny sa v tlačovej správe nespomínajú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.