Ako iste viete, prémiové modely iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max obsahujú LiDAR skener. Ten pomôže pri fotení a rozšírenej realite. Vďaka pokročilým technológiám dokáže zmerať výšku človeka cez aplikáciu Meradlo/Measure. Výsledky sú na centimeter presné.

iPhone 12 Pro a meranie výšky človeka

Aj keď sa nejedná o funkciu, ktorú budete používať každý deň, z času na čas sa vám hodí. Aplikácia Meradlo je už dnes vo všetkých súčasných iPhonoch a prostredníctvom umelej inteligencie meria vzdialenosti. Chybovosť sa pohybuje v jednotkách až v desiatkach centimetrov a tak sa dajú výstupy (dáta) používať len ako približné, nie smerodajné.

To však neplatí pri iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Oba smartfóny získali LiDAR skener, ktorý reálne nasníma priestor prostredníctvom princípu ToF (Time of Flight).

Čierna bodka v zadnej časti zariadenia vyšle niekoľko paprskov a následne čaká, kým sa odrazia späť od objektu alebo od steny. Vďaka tomu dokáže celkom presne určiť vzdialenosti.

Samozrejme, že aj v tomto prípade musíte rátať s odchýlkou. Reálne by sa však mala pohybovať na úrovni niekoľkých milimetrov až jedného centimetra. Technologický gigant sa na svojej internetovej stránke pochválil, že nové smartfóny dokážu merať výšku stojaceho alebo sediaceho človeka.

Ak to budete chcieť vyskúšať aj vy, postavte si osobu ku stene a namierte na ňu zariadenie. Po pár sekundách sa nad jej hlavou objaví čiara určujúca výšku od zeme. Tlačidlom na pravej strane môžete vytvoriť fotografiu so zachyteným údajom. Celé je to jednoduché a veľmi funkčné.

Ako sme už uviedli vyššie, možno, že to nebudete využívať každý deň a možno, že to v tejto súvislosti nevyskúšate ani raz. Každopádne ale odteraz viete, že vo svojom vrecku nosíte celkom presný meter. Človek nikdy nevie, kedy sa mu hodí.

Na záver je dôležité spomenúť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12 medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať a informovať o ďalšom postupe (kvôli predobjednávkam). Výhodou je aj nákup na splátky (24 mesiacov bez navýšenia) a výkup starého zariadenia.

Prečítajte si tiež  5 aplikácii ,ktoré sú práve teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.