Ak máte radi dizajnové štúdie, dnes vám prinášame zaujímavý koncept iPhonu 12. Toto zariadenie by malo byť úplne nové a na budúci rok by už nemalo prísť s výrezom v displeji. Dizajn sa teda zmení. Na tomto koncepte od fanúšika však môžeme vidieť dizajn recyklovaného iPhonu X/XS/11 Pro.

Zaujímavý koncept iPhonu 12, keby Apple po štvrtý krát recyklovalo dizajn.

O tom, že Apple by mohlo predstaviť iPhone 12 súplne novým dizajnom sme už pár krát informovali. Tento krát tu môžeme vidieť iPhone 12 s recyklovaným dizajnom ešte z roku 2017. Autor tohto konceptu sa evidentne nedržal posledných uniknutých informácii a kovový rámik nespravil na štýl iPhonu 4.

To ale nevadí, pretože tu máme tým pádom pekný pohľad na to ako by Apple pokračovalo s ďalšou evolúciou modelu 11. v piatok sme avizovali, že na žiaden model 11S sa tešiť netreba. Apple ho preskočí a na miesto toho príde model 12. Keby sa to ale nestane, je viac ako možné, že modely 11S a 11S Pro budú vyzerať tak ako koncept vo videu. V zadnej časti nachádzame opäť vylepšený fotoaparát (pravdepodobne s implementáciou 4-šošovky pre 3D fotografie?). Spredu potom nenájdeme neobľúbený notch. Na miesto toho tu máme displej na celej prednej strane a Face ID v rámiku. Čo na to hovoríte?

iPhone 12, čo už vieme

iPhone 12 je v podstate stále jedna veľká neznáma. Napriek tomu už o ňom vieme prekvapivo veľa informácii. Ak by ste to chceli podrobnejšie, určite si prečítajte tento článok, ktorý sa týka predovšetkým dizajnu. Rámik okolo zariadenia by mal pripomínať ten, ako už bolo avizované, ktorý pochádza z iPhonu 4/4S. Zadná strana sa podľa všetkého až tak moc nezmení od tej súčasnej. Materiálom by malo byť aj naďalej sklo (či už lesklé alebo matné). Samozrejmosťou je potom fotoaparát, ktorý bude minimálne v prípade Pro verzie vylepšený. Pomocou novej technológie by mal byť schopná skenovať 3D objekty.

- Reklama -

Ďalšia vychytávka bude potom na predne strane. Displej nástupcu 11 ostane s rovnakou uhlopriečkou. Nebude to však už zastaralé LCD ale OLED. Čo sa týka Pro verzii, tu by mala prísť zaujímavá zmena. 5,8″ model bude už len 5,4″ a 6,5″ model Max bude až 6,7″. Hlavnou dizajnocou zmenou by mal byť notch, zabudovaný v rámiku okolo displeja. Do zobrazovacej jednotky by teda nemalo presahovať vôbec nič. O výkon sa postará procesor Apple A14 a ďalšie bližšie detaily nepoznáme.

Čo však ešte vieme, je, že Apple špekuluje s technológiou Touch ID. Mohla by byť ako taká “pomocná” k Face ID. Tak isto vieme aj to, že všetky tri modely prinesú podporu 5G sietí. Práve preto sa očakáva, že budú trhať predajné rekordy. Na viac si ale samozrejme musíme počkať. Tešíte sa na iPhone 12?

Zaujímavý koncept iPhonu 12, keby Apple po štvrtý krát recyklovalo dizajn. - svetapple.sk
Zaujímavý koncept iPhonu 12, keby Apple po štvrtý krát recyklovalo dizajn. – svetapple.sk

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here